• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 21.5.2025Meniny má Zina
10°Bratislava

Smer-SD plánuje 17. novembra vlastnú akciu, strana zverejnila detaily

  • 17:45 13.11.2020
  • Bratislava
Smer-SD plánuje 17. novembra vlastnú akciu, strana zverejnila detaily

Smer-SD sa pred sochou Alexandra Dubčeka plánuje prihovoriť slovenskej verejnosti. Strana zverejnila detaily vlastného protestu proti vláde.

Opozičný Smer-SD organizuje 17. novembra pred plánovanými protestmi vlastnú akciu pri soche Alexandra Dubčeka v Bratislave. Cez sociálne siete sa plánuje prihovoriť verejnosti a odporučiť ľuďom pridať sa k protestom. TASR o tom informoval hovorca strany Ján Mažgút. Predstavitelia strany sa tiež zúčastnia na proteste proti vláde.

Pôjdeme k jednej zo sôch Alexandra Dubčeka. Tam sa cez sociálne siete prihovoríme slovenskej verejnosti, tam povieme svoje názory a potom odporučíme tým, ktorí tam budú, aby sa ako radoví účastníci protestov pridali k tým protestom, ktoré budú organizované na iných miestach,“ uviedol šéf Smeru-SD Robert Fico.

Predstavitelia strany sa zároveň plánujú v utorok zúčastniť na pokojnom proteste proti vláde Igora Matoviča (OĽANO). Vláda sa podľa strany začala vyhrážať, že pokiaľ pôjdu ľudia do ulíc, zakročí proti nim polícia. „Nemôžeme zmeniť názor. Smer–SD nebude nikdy odhovárať našich sympatizantov od toho, aby sa 17. novembra zúčastnili na protestoch, na ktorých budú vyjadrovať svoj názor na vládu Igora Matoviča,“ skonštatoval.

Fico vyzval občanov na účasť na miestach určených v tento deň na stretnutie a na vyslovenie názoru, ako si predstavujú budúcnosť SR. Upozornil tiež na opatrnosť pri priebehu týchto podujatí. „Podujatia musia byť demokratické a pokojné. Nemusia byť tiché, ľudia môžu vyjadriť svoj názor hocakým spôsobom, len to nesmie mať násilnú formu,“ doplnil šéf strany.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Hranice Slovenska s Maďarskom a Rakúskom budú opäť prejazdné bez kontrol

Hranice Slovenska s Maďarskom a Rakúskom budú opäť prejazdné bez kontrol

VČERA - 20:26Domáce

Od utorkovej polnoci budú hraničné priechody SR s Maďarskom a Rakúskom opäť prejazdné bez kontrol v súvislosti s prijatými opatreniami na zamedzenie šírenia ochorenia slintačky a krívačky.

Šutaj Eštok: Od polnoci sa zrušia kontroly na hraniciach v súvislosti so SLAK

Šutaj Eštok: Od polnoci sa zrušia kontroly na hraniciach v súvislosti so SLAK

VČERA - 17:03Domáce

Kontroly na všetkých hraničných priechodoch s Maďarskom, Rakúskom a Českom budú v súvislosti s ochorením slintačky a krívačky zrušené od utorkovej polnoci.

Najvyšší súd v prípade vraždy Kuciaka zrušil rozsudok ŠTS

Najvyšší súd v prípade vraždy Kuciaka zrušil rozsudok ŠTS

VČERA - 16:38Domáce

Najvyšší súd SR zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka voči obžalovaným Marianovi K. a spol.

Polícia zasahovala proti neonacistickej skupine, toto tvrdí minister

Polícia zasahovala proti neonacistickej skupine, toto tvrdí minister

VČERA - 16:35Domáce

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok potvrdil zásah bratislavských krajských policajtov proti neonacistickej skupine Valhalla.

V škole napadli pedagóga, na mieste zasahovala polícia

V škole napadli pedagóga, na mieste zasahovala polícia

VČERA - 16:05Domáce

Pedagóga fyzicky a verbálne napadli, došlo aj k vyhrážkam.