• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 24.11.2020Meniny má Emília
Bratislava

Obeťou útoku v Nice bola aj žena brazílskej národnosti

  • 11:11 30.10.2020
  • Nice
Obeťou útoku v Nice bola aj žena brazílskej národnosti

Jednou z troch obetí štvrtkového útoku nožom vo francúzskom meste Nice bola žena brazílskej národnosti. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na brazílske ministerstvo zahraničných vecí.

Štyridsaťštyriročnú matku troch detí žijúcu vo Francúzsku útočník bodol vo vnútri miestneho kostola Baziliky Matky Božej. Podarilo sa jej utiecť a skryť sa v neďalekom bare, neskôr však zraneniam podľahla. „Povedzte mojim deťom, že ich ľúbim,“ povedala podľa francúzskej televízie BFM TV tesne pred smrťou.

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro „v mene celého brazílskeho národa želá úprimnú sústrasť rodine a priateľom“ zavraždenej ženy a dvoch ďalších obetí a „vyjadruje solidaritu s francúzskym ľudom a vládou,“ píše sa vo vyjadrení ministerstva.

Brazílska vláda tiež odsúdila „akúkoľvek formu terorizmu“ a vyjadrila solidaritu s kresťanmi a „ľuďmi iného vierovyznania, ktorí pre svoju vieru musia trpieť prenasledovanie a násilie“.

Francúzska protiteroristická prokuratúra potvrdila, že páchateľom štvrtkového útoku je 21-ročný Tunisan, ktorý sa dostal do krajiny z Talianska.

Jeho obeťami boli 55-ročný správca kostola Vincent Loques, ktorého meno zverejnila britská stanica SkyNews. Mužovi útočník podrezal hrdlo a 60-ročnej žene „prakticky zoťal hlavu,“ píše agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu. Obaja boli zabití vo vnútri baziliky.

Páchateľ podľa starostu Nice vykrikoval „Alláhu akbar“ (Alah je veľký). Polícia ho po útoku postrelila a zadržala, v súčasnosti sa nachádza v nemocnice vo vážnom stave.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Maďarské médiá o SR: Koľko strán, toľko epidemiologických plánov

Maďarské médiá o SR: Koľko strán, toľko epidemiologických plánov

DNES - 9:57Zahraničné

Na Slovensku je pomaly toľko epidemiologických plánov, koľko politických strán.

Migrácia neohrozuje kresťanstvo, tvrdí pápež vo svojej novej knihe

Migrácia neohrozuje kresťanstvo, tvrdí pápež vo svojej novej knihe

DNES - 9:39Zahraničné

Pápež František vo svojej novej knihe publikovanej v pondelok zdôraznil, že migrácia neohrozuje kresťanstvo ani kresťanskú kultúru.

WHO: Oklieštené Vianoce sú

WHO: Oklieštené Vianoce sú "najbezpečnejšia taktika"

DNES - 8:59Zahraničné

Jednotlivé vlády musia dobre zvážiť, aký bude ekonomický a sociálny prínos uvoľňovania pandemických obmedzení počas sviatkov.

Biden nominuje za ministerku financií Janet Yellenovú

Biden nominuje za ministerku financií Janet Yellenovú

DNES - 8:54Zahraničné

Novozvolený americký prezident Joe Biden si za ministerku financií vyberie bývalú šéfku americkej centrálnej banky (Fed) Janet Yellenovú.

Trump oznámil, že jeho tím začne s odovzdávaním moci

Trump oznámil, že jeho tím začne s odovzdávaním moci

DNES - 8:20Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v pondelok oznámil, že jeho tím začne s procesom odovzdania moci zvolenému nástupcovi Joeovi Bidenovi.