• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 24.11.2020Meniny má Emília
Bratislava

Slovensko má vyše 1700 nových nakazených

  • 10:02 22.10.2020
  • Bratislava
Slovensko má vyše 1700 nových nakazených

V stredu sa na Slovensku nevykonalo ani 10-tisíc testov na koronavírus. Napriek tomu pribudlo množstvo nakazených.

Na Slovensku v stredu (21. 10.) pribudlo 1728 nakazených novým koronavírusom z 9365 testov. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 359 pacientov. V súvislosti s novým koronavírusom pribudlo 17 úmrtí, celkový počet úmrtí na ochorenie COVID-19 na Slovensku stúpol na číslo 115. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR priblížilo, že pozitívne testy malo 918 žien a 810 mužov vo veku od niekoľkých mesiacov do 92 rokov. „Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Žilinskom kraji (478), nasleduje Prešovský kraj (383), Banskobystrický (209), Trenčiansky (183), Nitriansky (146), Trnavský (134), Košický (129) a Bratislavský (66),“ spresnil rezort zdravotníctva na sociálnej sieti.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 876 pacientov s novým koronavírusom alebo s podozrením naň. Potvrdené ochorenie COVID-19 má 731 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 20 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 63 pacientov.

Na Slovensku doposiaľ ochorenie COVID-19 prekonalo 8763 osôb.

Celkový počet pozitívne testovaných v našej krajine je doteraz podľa ministerstva 35.330, od začiatku vypuknutia ochorenia sa urobilo 651.175 laboratórnych testov.

Početnejší výskyt ochorenia zaznamenali regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave, Banskej Bystrici, Čadci, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Veľkom Krtíši a Žiline. Ochorenie bolo podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR potvrdené prevažne medzi rodinnými príslušníkmi, na pracoviskách a dohľadávaním kontaktov u potvrdených prípadov.

RÚVZ v Čadci, Nitre, Prievidzi, Žiline a Veľkom Krtíši okrem toho zaznamenali šírenie nákazy aj v zdravotníckych zariadeniach. „Po výskyte infekcie u pacientov v zdravotníckom zariadení bol pretestovaný aj personál a prijali sa opatrenia proti ďalšiemu šíreniu nákazy,“ ozrejmili hygienici situáciu so šírením nákazy v rámci RÚVZ Veľký Krtíš.

RÚVZ Trenčín v rámci svojej pôsobnosti hlási nárast potvrdených prípadov v jednom z výrobných podnikov. „V súčasnosti sa tam uskutočňuje hromadné testovanie na COVID-19, preto v tejto súvislosti ešte predpokladáme záchyt ochorenia,“ spresnili hygienici na sociálnej sieti. RÚVZ Martin zaznamenal okrem dohľadaných kontaktov potvrdených prípadov výskyt nákazy v športovom klube.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Ministerstvo zdravotníctva vyplatí nemocniciam odmeny vo výške takmer 24,2 milióna eur

Ministerstvo zdravotníctva vyplatí nemocniciam odmeny vo výške takmer 24,2 milióna eur

DNES - 13:35Domáce

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR rozdelí ďalším nemocniciam sumu vo výške takmer 24,2 milióna eur.

Kolíková: Dôležité je, že výbor odobril ústavné zmeny pri reforme justície

Kolíková: Dôležité je, že výbor odobril ústavné zmeny pri reforme justície

DNES - 13:10Domáce

Ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR odobril zmeny navrhované pri reforme justície, ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) to ocenila.

Premiérovým statusom s fotografiou hákového kríža sa má zaoberať polícia

Premiérovým statusom s fotografiou hákového kríža sa má zaoberať polícia

DNES - 12:38Domáce

Statusom s fotografiou hákového kríža, zverejnenom na oficiálnom profile premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na sociálnej sieti, sa má zaoberať polícia.

NAKA zadržala päť osôb vrátane bývalého šéfa kontrarozviedky SIS

NAKA zadržala päť osôb vrátane bývalého šéfa kontrarozviedky SIS

DNES - 11:59Domáce

Národná kriminálna agentúra zadržala bývalého príslušníka tajnej služby.

Šéfka Generálnej prokuratúry Viera Kováčiková končí

Šéfka Generálnej prokuratúry Viera Kováčiková končí

DNES - 11:19Domáce

Kováčiková potvrdila odchod z Generálnej prokuratúry aj z funkcie prokurátorky.