• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 19.5.2025Meniny má Gertrúda
10°Bratislava

SNS je proti povinnému plošnému testovaniu

  • 12:27 20.10.2020
  • Bratislava
SNS je proti povinnému plošnému testovaniu

Mimoparlamentná strana SNS je proti povinnému plošnému testovaniu v súvislosti s novým koronavírusom. Taktiež chce vedieť, ako sa bude so vzorkami po testovaní nakladať a kde vzorky skončia. Informovala o tom riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Predseda SNS Andrej Danko pripomína, že Slovensko je demokratický štát a ľuďom by sa plošné testovanie nemalo prikazovať. „Rešpektujem, ak bude toto vyšetrenie grátis a bude dobrovoľné. Nech sa sami občania rozhodnú, či sa dajú otestovať,“ podotkol Danko. Poukazuje aj na to, že do malých volebných miestností budú chodiť stovky ľudí a môžu sa práve tam nakaziť.

To, čo sa bude ďalej robiť so vzorkami otestovaných, je podľa Danka potrebné jasne povedať. „Snáď tieto vzorky s ich DNA potom nebudete odovzdávať nejakým farmaceutickým firmám. Chceme vedieť, ako bude s nimi nakladané a kde tieto vzorky skončia,“ poznamenal.

Vláda v nedeľu (18. 10.) poverila Ozbrojené sily (OS) SR prípravou a vykonaním celoštátneho testovania obyvateľov v súvislosti s novým koronavírusom. Vyčlenených má byť do 8000 príslušníkov OS SR. Ako priblížil minister obrany, pôjde o operačnú misiu s názvom Spoločná zodpovednosť. Uviedol, že plánujú nasadiť všetkých disponibilných vojakov, policajtov a hasičov.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Leteckí záchranári zasahovali pri vážnej dopravnej nehode

Leteckí záchranári zasahovali pri vážnej dopravnej nehode

VČERA - 17:20Domáce

V havarovanom vozidle sa nachádzali tri osoby.

PS chce zníženie vekovej hranice pre účasť vo voľbách do orgánov samospráv

PS chce zníženie vekovej hranice pre účasť vo voľbách do orgánov samospráv

VČERA - 17:13Domáce

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko chce presadiť zníženie vekovej hranice pre účasť vo voľbách do orgánov územnej samosprávy zo súčasných 18 na 16 rokov.

Prezident: Pápež dúfa, že niekedy príde na Slovensko

Prezident: Pápež dúfa, že niekedy príde na Slovensko

VČERA - 16:56Domáce

Pápež Lev XIV. vyjadril veľkú nádej, že bude počas svojho pontifikátu môcť prísť na Slovensko.

Polícia upozorňuje na falošné predvolania zasielané na e-mail

Polícia upozorňuje na falošné predvolania zasielané na e-mail

VČERA - 16:29Domáce

Podvodníci žiadajú, aby adresát reagoval na email do 24 hodín.

KDH navrhuje úpravu pri predpisovaní liekov lekármi špecialistami

KDH navrhuje úpravu pri predpisovaní liekov lekármi špecialistami

VČERA - 16:24Domáce

KDH chce zabrániť nadbytočným návštevám ambulancií špecialistov a zbytočnému zaťažovaniu systému ambulantnej zdravotnej starostlivosti.