Väčšina bufetov na bratislavskej hrádzi porušuje zákon

Takmer žiadny z bufetov na bratislavskej hrádzi nevydáva zákazníkom bločky a teda nedodržiava zákon o elektronickej registračnej pokladni, tvrdí finančná správa.
Kontrolná akcia na hrádzi v Bratislave bola v sobotu 7. septembra popoludní a mala zistiť, či prevádzky riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladní a či im následne vydajú pokladničný doklad.
"Na kontrolnej akcii sa zúčastnilo 36 zamestnancov z colného a daňového úradu v Bratislave, ktorí vykonali 18 kontrolných nákupov," dodala Macíková s tým, že najčastejším porušením zákona býva nezaevidovanie prijatej tržby v pokladni, ďalej nevydanie dokladu z pokladne napriek zaevidovanej tržbe alebo používanie pokladnice, ktorá nespĺňa podmienky zákona.
Kontrolóri zistili pri akcii na hrádzi aj porušenie zákonov pri predaji alkoholu a cigariet, doplnila hovorkyňa.

Bober: Zvolením za pápeža sa plány kardinála Prevosta navštíviť Slovensko zmenili
Plány bývalého kardinála Roberta Francisa Prevosta navštíviť Slovensko v najbližších týždňoch sa jeho zvolením za pápeža zrejme zmenili.

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni
Polícia obvinila 44-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž sa v obchodnom dome v Handlovej vyhrážal zamestnankyni.

SaS a mimoparlamentné strany označujú cestu premiéra do Moskvy za hanbu
Opozičná strana SaS a mimoparlamentné strany Fórum a ODS združené v iniciatíve Pravicový blok kritizujú cestu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy.

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas
Združenie miest a obcí Slovenska je presvedčené, že Európska únia by si mala zachovať svoj pôvodný kompas, ktorým je mier, solidarita a spoločný hospodársky rozvoj.

Robert Fico sa v Moskve stretol so srbským prezidentom Vučičom
Srbský prezident Aleksandar Vučič sa vo štvrtok večer v Moskve stretol so slovenským premiérom Robertom Ficom.