Počet nakazených v Poľsku presiahol hranicu 100.000
- 14:34 04.10.2020
- Varšava

Poľsko zaznamenalo za sobotu ďalších 1934 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo je výrazne menej ako rekordných 2367 prípadov zachytených za piatok.
Úrady tiež zaznamenali 26 súvisiacich úmrtí infikovaných osôb, informoval v nedeľu spravodajský portál TVN24.pl s odvolaním sa na ministerstvo zdravotníctva.
Najviac nových prípadov po dlhom čase nehlásilo Malopoľské vojvodstvo (185), ale Kujavsko-pomoranské vojvodstvo (229).
Celkovo bola nákaza koronavírusom v Poľsku doteraz potvrdená u 100.074 ľudí, z ktorých 2630 zomrelo.
Medzi 26 úmrtiami je 24 ľudí, ktorí mali okrem COVID-19 aj ďalšie zdravotné problémy.
Tento týždeň až do nedele počet pozitívnych testov na koronavírus nakazených kontinuálne rástol. V pondelok ich bolo hlásených 1306, v utorok 1326, v stredu 1552, vo štvrtok 1967, v piatok 2292 a v sobotu 2367.
Aktuálne je hospitalizovaných 2977 pacientov (+127), 179 (+12) je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. V nariadenej karanténe sa nachádza 150.565 ľudí (-7473) a - 22.003 (+539) je pod epidemiologickým dohľadom. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 73.003 ľudí (+794).

Svetoví lídri blahoželali novozvolenému pápežovi Levovi XIV.
Svetoví lídri reagujú na zvolenie nového pápeža Leva XIV. po štvrtkovom druhom dni konkláve. Hlave katolíckej cirkvi pogratulovali lídri Nemecka, Ukrajiny, Ruska, Francúzska či Európskej únie.

Trump sa vyjadril k zvoleniu prvého pápeža pôvodom z USA
Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyzdvihol zvolenie nového pápeža Leva XIV. pochádzajúceho zo Spojených štátov. Podľa neho je to „veľká česť“ pre celú krajinu.

Nový pápež Lev XIV. z balkóna pozdravil 100.000 veriacich na námestí
Nový pápež Lev XIV., doterajší kardinál Robert Prevost zo Spojených štátov, vystúpil po svojom zvolení vo štvrtok večer na ústrednom balkóne Baziliky svätého Petra.

Trump plánuje čoskoro hovoriť so Zelenským v súvislosti s dohodou o nerastoch
Americký prezident Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že v najbližšej dobe bude hovoriť so svojim ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským.