V Českej republike pribudlo rekordných 650 nakazených
- 9:03 03.09.2020
- Praha

V Českej republike pribudlo v stredu 650 potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, čo je podľa údajov z ministerstva zdravotníctva rekordný nárast od začiatku pandémie. Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz.
Aktuálne sa z ochorenia COVID-19 v Česku lieči 7022 pacientov. V nemocniciach je hospitalizovaných 172 pacientov s koronavírusom, vo vážnom stave je 40 z nich.
Z celkového počtu 25.773 nakazených sa už vyliečilo viac ako 18.300 osôb. Komplikáciám spojeným s ochorením COVID-19 od začiatku pandémie podľahlo 425 ľudí. Najviac nakazených za posledný týždeň v prepočte na 100.000 obyvateľov registrovali v juhomoravskom okrese Hodonín, nasledujú okres Třebíč v kraji Vysočina a hlavné mesto Praha.
Novým druhom koronavírusu sa v stredu nakazila aj hlavná hygienička ČR Jarmila Rážová. Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch aj ďalší pracovníci jeho rezortu, ktorí boli v kontakte s Rážovou, tak išli do karantény. Vojtěchov prvý test však bol negatívny.

Británia rokovala s partnermi o Ukrajine, spojenci žiadajú prímerie
Lídri Spojeného kráľovstva, Francúzska, Nemecka a Talianska v nedeľu diskutovali so Spojenými štátmi o vojne na Ukrajine a nevylúčili ani zavedenie sankcií proti Rusku, ak Moskva nebude chcieť uzavrieť prímerie.

Trump aj Harrisová želajú Bidenovi skoré zotavenie
Donald Trump aj bývalá viceprezidentka Spojených štátov Kamala Harrisová v nedeľu vyjadrili ľútosť nad správou, že exprezidentovi Joeovi Bidenovi diagnostikovali lekári rakovinu prostaty.

Exprezidentovi USA Bidenovi diagnostikovali rakovinu
Joeovi Bidenovi diagnostikovali lekári agresívnu formu rakoviny prostaty, informovala v nedeľu jeho kancelária.

Vance, Meloniová a von der Leyenová rokujú o obchode aj o Ukrajine
Americký viceprezident J. D. Vance sa v nedeľu v Ríme stretol s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a talianskou premiérkou Girogiou Meloniovou.

Zelenskyj sa na schôdzke s pápežom poďakoval za ochotu hostiť rokovania s Ruskom
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že sa v nedeľu stretol s pápežom Levom XIV. po jeho inauguračnej omši vo Vatikáne.