• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 11.5.2025Meniny má Blažena
18°Bratislava

Akciové trhy v Európe a USA posilnili, v Japonsku klesli

  • 12:10 06.09.2013
  • LONDÝN
Akciové trhy v Európe a USA posilnili, v Japonsku klesli

Európske akciové trhy vo štvrtok rástli v reakcii na záväzok Európskej centrálnej banky naďalej podporovať zotavenie ekonomiky politikou rekordne nízkych úrokových sadzieb.

Dôveru investorov zlepšila aj správa z USA, kde sektor služieb minulý mesiac zrýchlil rast na takmer osemročné maximum, čo upevnilo dôveru v zotavenie najväčšej svetovej ekonomiky.

Darilo sa najmä bankám a telekomunikačným spoločnostiam. Paneurópsky akciový index FTSEurofirst 300 posilnil o 0,7 % na 1 223,68 bodu, čo bol najvyšší záver od 19. augusta.

Akciové trhy v USA vo štvrtok posilnili, keď vďaka náznakom pokračujúceho zotavovania domácej ekonomiky rástli tretí deň v rade. Pozornosť investorov sa zameriava na kľúčovú piatkovú správu o zamestnanosti, ktorá by mohla ovplyvniť plány americkej centrálne banky v oblasti utlmenia stimulačných opatrení.

Index priemyselných blue chips Dow Jones posilnil o 0,04 % na 14 937,48 bodu, širší Standard & Poor’s 500 o 0,12 % na 1 655,08 bodu, technologický Nasdaq si pripísal 0,27 % a uzatvoril na úrovni 3 658,785 bodu.

Japonský akciový trh v piatok po štyroch dňoch rastu klesol. Investori vyberali zisky po nedávnom zhodnotení realitných a stavebných firiem. Podľa agentúry Reuters k tomu prispeli pochybnosti o šanciach Tokia získať právo na usporiadanie letných olympijských hier v roku 2020.

Hlavný tokijský index Nikkei klesol o 1,5 % na 13 860,81 bodu. Širší Topix si odpísal 0,9 % a uzatvoril na úrovni 1 147,82 bodu.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šutaj Eštok: Hlas-SD nebude súhlasiť s opatreniami, ktoré pôjdu na úkor rodín

Šutaj Eštok: Hlas-SD nebude súhlasiť s opatreniami, ktoré pôjdu na úkor rodín

DNES - 14:53Ekonomické

Strana Hlas-SD nebude v rámci ďalšej vlny konsolidácie súhlasiť s akýmkoľvek opatrením, ktoré by išlo na úkor rodín.

Andrej Danko neustúpi z návrhu o transakčnej dani, no nedovolí pád vlády

Andrej Danko neustúpi z návrhu o transakčnej dani, no nedovolí pád vlády

DNES - 13:45Ekonomické

Predseda koaličnej SNS Andrej Danko neustúpi od svojho návrhu na zrušenie transakčnej dane pre živnostníkov a malé podniky, no nedovolí, aby na tom padla vláda.

Bojnickú zoologickú záhradu od pondelka opätovne otvoria

Bojnickú zoologickú záhradu od pondelka opätovne otvoria

DNES - 13:29Ekonomické

Národnú zoologickú záhradu v Bojniciach v pondelok (12. 5.) opätovne otvoria pre verejnosť. Zoo o tom v nedeľu informovala na sociálnej sieti.

Fico: Najväčšie výzvy sú obchodné vojny a zastavenie dodávok surovín z Ruska

Fico: Najväčšie výzvy sú obchodné vojny a zastavenie dodávok surovín z Ruska

DNES - 12:54Ekonomické

Dve najväčšie výzvy, ktoré stoja pred vládou v ekonomickej oblasti, sú obchodné vojny USA s ďalšími krajinami vrátane EÚ a hroziace úplné zastavenie dodávok energetických surovín z Ruska.

Fico: O zmenách v transakčnej dani môžeme rokovať, výpadky treba kompenzovať

Fico: O zmenách v transakčnej dani môžeme rokovať, výpadky treba kompenzovať

DNES - 11:44Ekonomické

V prípade transakčnej dane nie sú v koalícii zatiaľ na stole žiadne konkrétne návrhy na jej úpravu.