Úder blesku spôsobil požiar strechy budovy

Úder blesku spôsobil v utorok nadránom požiar strechy budovy v obci Červený Kláštor v okrese Kežmarok.
Ako o tom informovalo operačné stredisko prešovského krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru, jedna osoba sa pri požiari nadýchala splodín horenia.
Pre nočnú búrku zasahovali aj hasiči z Košického kraja, išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov.
Podľa prešovského operačného dôstojníka boli hasiči k požiaru strechy budovy povolaní o 4.00 h nadránom. „Došlo k zadymeniu podkrovných priestorov,“ povedal s tým, že na mieste zasahovali štyria hasiči zo Spišskej Starej Vsi.
Vplyvom búrky popadané stromy odstraňovali hasiči v Košickom kraji v okresoch Rožňava, Trebišov a Michalovce. Podľa slov operačného dôstojníka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach nedošlo pri udalostiach k poškodeniu majetku.

Hliadka zachránila zraneného holuba, nachádzal sa na školskom dvore
Policajti kontaktovali pracovníka Štátnej ochrany prírody.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch klesne teplota na mínus dva stupne
Prízemný mráz môže byť najmä na severe a strede Slovenska.

SaS navrhuje, aby mohli volebnú kampaň viesť aj tzv. tretie osoby
Opozičná SaS navrhla, aby sa mohli do zákona vrátiť tzv. tretie strany ako subjekty, ktoré môžu za stanovených podmienok viesť volebnú kampaň.

PS: Ak Slovensko odmietne pandemickú zmluvu, Šaško musí skončiť. Je to krok do izolácie
Ak naši zástupcovia neodsúhlasia vo Švajčiarsku tzv. pandemickú dohodu a Slovensko pôjde proti vôli ministra zdravotníctva Kamila Šaška, mal by zo svojej funkcie odísť.

KDH upozorňuje, že Slovensko si odmietnutím pandemickej dohody urobí medzinárodnú hanbu
Opozičné KDH upozorňuje na to, že opäť hrozí, že Slovensko si urobí medzinárodnú hanbu a ako jediné nepodpíše pandemickú dohodu.