Ministerstvo zahraničia vyzvalo Lukašenka na dodržiavanie princípov demokracie

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR vyzvalo bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na dodržiavanie základných princípov demokracie a slobody slova. TASR o tom informoval tlačový odbor rezortu diplomacie.
Zdôraznil, že za prejav názoru nemôže byť nikto prenasledovaný. „Zásahy vládnuceho režimu v Bielorusku voči politickým oponentom a občanom slobodne vyjadrujúcim svoj názor sú neprijateľné,“ uviedol rezort.
Najmenej 213 ľudí zadržala bieloruská polícia pri policajnom zásahu proti demonštrantom, ktorí tvrdia, že nedeľné (9.8.) prezidentské voľby, ktoré opäť vyhral Alexandr Lukašenko, boli zmanipulované. Pri celonárodných protestoch zomrel jeden človek a desiatky ďalších utrpeli zranenia, uviedla ľudskoprávna organizácia Viasna, na ktorú sa odvolala agentúra AFP.

Prezident: Pápež dúfa, že niekedy príde na Slovensko
Pápež Lev XIV. vyjadril veľkú nádej, že bude počas svojho pontifikátu môcť prísť na Slovensko.

Polícia upozorňuje na falošné predvolania zasielané na e-mail
Podvodníci žiadajú, aby adresát reagoval na email do 24 hodín.

KDH navrhuje úpravu pri predpisovaní liekov lekármi špecialistami
KDH chce zabrániť nadbytočným návštevám ambulancií špecialistov a zbytočnému zaťažovaniu systému ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

Podľa Kaliňáka zákony týkajúce sa slobody prejavu treba sprecizovať
Minister obrany Robert Kaliňák si myslí, že legislatívy týkajúce sa slobody prejavu treba sprecizovať.

PS chce ísť do volieb samostatne, spájanie s inými stranami neplánuje
Opozičné hnutie Progresívne Slovensko chce ísť do parlamentných volieb samostatne a neplánuje sa spájať s inými stranami.