• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 19.9.2020Meniny má Konštantín
Bratislava

Benedikt XVI. trpí bolestivou infekčnou chorobou

  • 20:43 03.08.2020
  • Vatikán
Benedikt XVI. trpí bolestivou infekčnou chorobou

Podľa Vatikánu sa o zdravie emeritného pápeža netreba báť.

Vatikán v pondelok oznámil, že bývalý pápež Benedikt XVI. nie je zdravotne v mimoriadne zlom stave. Reagoval tak na Benediktovho životopisca Petra Seewalda, ktorý pre pondelkové vydanie nemeckého denníka Passauer Neue Presse povedal, že emeritný pápež je "mimoriadne slabý".

Zdravie Benedikta XVI. „nie je dôvodom na mimoriadne znepokojenie, najmä vzhľadom na to, že 93-ročný pápež prekonáva najakútnejšie štádium bolestivej choroby“, napísal vatikánsky tlačový úrad a citoval pritom pápežovho osobného tajomníka Georga Gänsweina.

Bavorské noviny Passauer Neue Presse (PNP) citovali pápežovho životopisca Seewalda, podľa ktorého Benedikt XVI. trpí erysipelasom na tvári - infekčnou chorobou, pre ktorú sú charakteristické vyrážky a silná bolesť a ktorá je známa aj pod názvom „ruža“.

Podľa Seewalda je emeritný pápež teraz mimoriadne slabý. Jeho intelektuálne schopnosti a pamäť nie sú ovplyvnené, ale jeho hlas je sotva počuteľný,“ napísal PNP.

Seewald údajne Benedikta XVI. navštívil uplynulú sobotu v Ríme, aby mu podľa denníka predstavil jeho novú biografiu.

Počas stretnutia bol emeritný pápež napriek svojej chorobe optimistický a povedal, že ak sa mu sily vrátia, možno sa opäť vráti k písaniu,“ dodal podľa novín Seewald.

Benedikt XVI., vlastným menom Joseph Ratzinger, ešte v júni zavítal do Nemecka, aby navštívil svojho chorého staršieho brata Georga.

Išlo o vôbec prvú Benediktovu cestu mimo Talianska od jeho prekvapujúceho odstúpenia z pápežského stolca v roku 2013.

Dva týždne po jeho návšteve 96-ročný Georg Ratzinger zomrel. Bratia si boli celý život veľmi blízki, obaja boli kňazi, pričom vysvätení boli v ten istý deň v júni 1951.

Odstúpenie Benedikta XVI. z pápežského úradu bolo prvé za takmer 600 rokov. Ako dôvod uviedol zdravotné dôvody. Následne sa utiahol do malého niekdajšieho kláštora vo Vatikáne a na verejnosti sa objavuje len veľmi zriedka. Tohto tradicionalistu potom na Petrovom stolci vystriedal reformne orientovaný pápež František.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Podľa Johnsona do Británie prichádza druhá vlna pandémie; nových prípadov je 4322

Podľa Johnsona do Británie prichádza druhá vlna pandémie; nových prípadov je 4322

VČERA - 21:56Zahraničné

Britský premiér Boris Johnson v piatok vyhlásil, že prichádza druhá vlna pandémie koronavírusu. Povedal to v deň, keď vláda hlásila 4322 nových potvrdených prípadov nákazy, teda najvyšší počet od začiatku mája.

Taliansko hlási vyše 1900 nových prípadov

Taliansko hlási vyše 1900 nových prípadov

VČERA - 21:54Zahraničné

Od začiatku epidémie sa v Taliansku vyliečilo 216.807 infikovaných.

Francúzsko zaznamenalo nový denný rekord nakazených - 13.215

Francúzsko zaznamenalo nový denný rekord nakazených - 13.215

VČERA - 21:22Zahraničné

Francúzsko v piatok oznámilo, že za posledných 24 hodín zaznamenalo 13.215 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Vo štvrtok počet prípadov infekcie už druhýkrát za týždeň presiahol 10.000.

Kosovo udelilo Trumpovi vyznamenanie za úsilie o dosiahnutie mieru so Srbskom

Kosovo udelilo Trumpovi vyznamenanie za úsilie o dosiahnutie mieru so Srbskom

VČERA - 20:11Zahraničné

Kosovo v piatok udelilo americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi jedno z najvyšších vyznamenaní v krajine za sprostredkovanie mierových rozhovorov medzi Kosovom a Srbskom. Informovala o tom agentúra AP.

Madrid oznámil opätovné zavedenie lockdownu

Madrid oznámil opätovné zavedenie lockdownu

VČERA - 19:58Zahraničné

Madridská regionálna vláda sa v piatok opätovne rozhodla zaviesť v regióne hlavného mesta Španielska plošné karanténne opatrenia s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu. Obmedzenie pohybu sa dotkne takmer milióna ľudí.