• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 25.1.2021Meniny má Gejza
Bratislava

Depardieuovi opäť hrozí obvinenie zo znásilnenia

  • 17:11 01.08.2020
  • Paríž
Depardieuovi opäť hrozí obvinenie zo znásilnenia

Parížska prokuratúra požiadala o opätovné otvorenie vyšetrovania údajného znásilnenia, ktorého sa mal dopustiť francúzsky herec Gérard Depardieu.

Stalo sa tak po tom, ako predchádzajúce vyšetrovanie bolo zastavené minulý rok, informovala v sobotu tlačová agentúra AFP.

Depardieua obvinila bližšie nespresnená herečka-dvadsiatnička, ktorá tvrdí, že herec na ňu zaútočil a znásilnil ju vo svojom parížskom dome v auguste 2018. Predbežné vyšetrovanie začala prokuratúra v juhofrancúzskom meste Aix-en-Provence, neskôr ho prevzala prokuratúra v Paríži.

Vyšetrovanie sa skončilo po deviatich mesiacoch v roku 2019, keďže vyšetrovatelia nedokázali zhromaždiť dostatok dôkazov na vznesenie oficiálneho obvinenia. Inkriminovaná herečka však teraz iniciovala nové vyšetrovanie, tvrdiac, že je „poškodenou stranou“, čo vo francúzskej justícii takmer vždy vedie k prevereniu prípadu vyšetrovacím sudcom.

Depardieu (71) svoje previnenie odmieta. Jeho právnik Hervé Temime sa k situácii odmietol vyjadriť.

Depardieu, ktorý je vo Francúzsku superhviezdou vďaka filmom ako Cyrano z Bergeracu, Jean od Floretty či Camille Claudelová, má aj úspešnú medzinárodnú kariéru - spolupracoval napríklad s režisérom Petrom Weirom na filme Zelená karta alebo s režisérom Ridleym Scottom na filme 1492: Dobytie raja. Herec má francúzske a ruské občianstvo.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Francúzsko zakázalo nosenie niektorých látkových rúšok

Francúzsko zakázalo nosenie niektorých látkových rúšok

DNES - 16:54Zahraničné

Francúzsko zakázalo nosiť na verejnosti niektoré typy podomácky vyrobených rúšok, ktoré podľa tamojších úradov neposkytujú dostatočnú ochranu pred nákazlivejšími variantmi nového koronavírusu.

Vakcína od Moderny je efektívna aj proti novým variantom koronavírusu

Vakcína od Moderny je efektívna aj proti novým variantom koronavírusu

DNES - 16:29Zahraničné

Americká biotechnologická firma Moderna v pondelok oznámila, že jej vakcína proti chorobe COVID-19 pravdepodobne poskytuje ochranu aj proti novým variantom koronavírusu SARS-CoV-2.

EK navrhla pre nové mutácie vírusu aktualizovať odporúčania voľného pohybu v EÚ

EK navrhla pre nové mutácie vírusu aktualizovať odporúčania voľného pohybu v EÚ

DNES - 15:18Zahraničné

Európska komisia (EK) v pondelok navrhla aktualizáciu odporúčaní z októbra 2020 o koordinácii opatrení ovplyvňujúcich voľný pohyb v EÚ.

Navaľného spolupracovník vyzval na pokračovanie protestov

Navaľného spolupracovník vyzval na pokračovanie protestov

DNES - 14:42Zahraničné

Spolupracovník ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného v pondelok vyzval Rusov, aby v nedeľu v uliciach zorganizovali ďalšie protivládne protesty.

Putin tvrdí, že palác v Navaľného reportáži mu

Putin tvrdí, že palác v Navaľného reportáži mu "nepatrí"

DNES - 13:44Zahraničné

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok odmietol tvrdenie odporcu Kremľa Alexeja Navaľného, že mu patrí luxusné sídlo na pobreží Čierneho mora. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.