• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 16.5.2025Meniny má Svetozár
11°Bratislava

Kyselica by mal svoje pôsobenie vo VS vysvetliť vo výboroch, tvrdí Saková

  • 16:34 29.07.2020
  • Bratislava
Kyselica by mal svoje pôsobenie vo VS vysvetliť vo výboroch, tvrdí Saková

Hoci Lukáš Kyselica (OĽANO) vyvodil politickú zodpovednosť, mal by svoje pôsobenie vo Vojenskom spravodajstve (VS) počas volebnej kampane vysvetliť aj v parlamentných výboroch. Na sociálnej sieti to uviedla exministerka vnútra a podpredsedníčka Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Denisa Saková (nezaradená).

Predseda výboru Juraj Krúpa (OĽANO) pre TASR uviedol, že ak opoziční poslanci budú iniciovať mimoriadny výbor, zvolá ho.

Saková podotkla, že Kyselica nechal v omyle svojich voličov, pretože tvrdil, že z polície odišiel do civilu, pričom prešiel na miesto agenta VS. Pýta sa, prečo odišiel z polície, keď mal dôkaz ako nahrávku Gorily, prečo porušil zákon a ako príslušník VS sa angažoval v politike, ale aj na to, či ako agent donášal informácie z prostredia VS šéfovi OĽANO Igorovi Matovičovi, alebo naopak. „Hoci vyvodil politickú zodpovednosť za svoje klamstvá a porušenie zákona, mal by všetky tieto otázky zodpovedať v parlamente vo výbore na kontrolu Vojenského spravodajstva aj brannobezpečnostnému výboru NR SR,“ dodala s tým, že odpovede si zaslúžia aj občania.

Exministerka uviedla, že verejnosť pozná Kyselicu najmä ako exvyšetrovateľa kauzy Gorila, ktorý neodovzdal originál USB kľúča s nahrávkou Gorily dozorovému prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi. „Síce nič nevyšetril, Gorilu neobjasnil, ale médiá, a najmä Igor Matovič sa postarali o to, aby svietila jeho fotka na bilbordoch OĽANO. Svojím príbehom bojovníka, ktorý v skutočnosti nič nevybojoval, sa po voľbách stal štátnym tajomníkom Ministerstva vnútra (MV) SR,“ tvrdí.

Kyselica odchádza z postu štátneho tajomníka Ministerstva vnútra SR po zverejnení informácií o jeho pôsobení vo Vojenskom spravodajstve v čase kandidatúry do parlamentu za OĽANO. Upozornil na to Denník N s tým, že o tom nemali vedieť ani členovia hnutia. V tajnej službe Ministerstva obrany SR mal pôsobiť od októbra 2019 do 19. marca 2020.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SHMÚ varuje pred vetrom a mrazom

SHMÚ varuje pred vetrom a mrazom

DNES - 19:46Domáce

Na väčšine územia SR treba počítať s prízemným mrazom.

Vlak zrazil človeka, na miesto vyslali hasičov

Vlak zrazil človeka, na miesto vyslali hasičov

DNES - 18:36Domáce

Osoba zraneniam podľahla.

Drucker: Predprimárne vzdelávanie je najlepšia pomoc štátu deťom a rodinám

Drucker: Predprimárne vzdelávanie je najlepšia pomoc štátu deťom a rodinám

DNES - 17:51Domáce

Predprimárne vzdelávanie je najlepšia podpora, akú štát môže mladým rodinám s deťmi dať. Je to najúčinnejšia investícia do vzdelania, akú môže vláda urobiť.

Nitriansky samosprávny kraj chce zameniť pozemky na školách za súkromný penzión, SaS to kritizuje

Nitriansky samosprávny kraj chce zameniť pozemky na školách za súkromný penzión, SaS to kritizuje

DNES - 16:33Domáce

Kšeftovaním s penziónmi a pozemkami nazvala opozičná SaS zámer Nitrianskeho samosprávneho kraja zameniť pozemky v areáloch stredných škôl v Nových Zámkoch a v Šuranoch za penzión v obci Radava.

Na diaľnici D1 horí autobus

Na diaľnici D1 horí autobus

DNES - 15:23Domáce

Na miesto mieria záchranné zložky.