Pri nehode na francúzskej diaľnici zahynulo päť detí
- 11:09 21.07.2020
- Paríž

Nehoda na diaľnici si vyžiadala päť obetí.
Päť obetí a štyroch zranených si vyžiadala dopravná nehoda, ku ktorej došlo v pondelok na francúzskej diaľnici A7, spájajúcej mestá Lyon a Marseille. Informovala o tom v utorok agentúra AP.
Vozidlo, v ktorom sa nachádzalo deväť ľudí, pohltil dym a plamene, ktoré pravdepodobne vyvolala technická porucha. Vodič stratil nad autom kontrolu a vozidlo sa následne niekoľkokrát prevalilo.
Zastavilo sa v poli pri diaľnici A7, ktorá je známa aj ako „diaľnica slnka“ (Autoroute du Solei). Všetci pasažieri nachádzajúci sa v automobile boli príbuzní.
Rodina smerovala do Lyonu. Medzi zranenými boli traja dospelí a jedno dieťa. Previezli ich do lyonských nemocníc. Päť zvyšných detí nehodu neprežilo.
Drame : 5 enfants sont morts ce lundi soir dans un #accident sur l'autoroute #A7 près d’#Albon dans la #Drôme. La #voiture aurait fait des tonneaux pour une raison inexpliquée avant de s'immobiliser dans un champ. Le #préfet est sur place. (Le Dauphiné) pic.twitter.com/uVWkNjgS5k
— Conflits (@Conflits_FR) July 20, 2020

Švédsky kardinál vyzdvihol rozdiel medzi novým pápežom a prezidentom USA
Švédsky kardinál Anders Arborelius, ktorý sa zúčastnil na konkláve, kde zvolili nového pápeža, v piatok vyzdvihol Leva XIV. ako „jemného a pokorného človeka“.

Lídri Francúzska, Nemecka, Británie a Poľska sú na ceste do Kyjeva
Novozvolený nemecký kancelár Friedrich Merz je na ceste do Kyjeva spolu s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a britským premiérom Keirom Starmerom.

Putin poďakoval Ficovi za návštevu Moskvy napriek "logistickým problémom"
Ruský prezident Vladimir Putin sa v piatok stretol so slovenským premiérom Robertom Ficom, ktorý otvorene spochybňuje politiku Európskej únie voči Ukrajine.

Starmer: Podpora Ukrajiny patrí medzi britské priority
Podpora Ukrajiny je „absolútnou prioritou“ Spojeného kráľovstva a jeho severoeurópskych spojencov, britský premiér Keir Starmer.

Veľvyslanectvo USA v Kyjeve varuje pred možným leteckým útokom
Veľvyslanectvo Spojených štátov v ukrajinskej metropole Kyjev v piatok varovalo pred možným veľkým leteckým útokom, ktorý by sa mohol uskutočniť v najbližších dňoch.