V nedeľu v Česku pribudlo najmenej nakazených za dva týždne
- 17:28 06.07.2020
- Praha

Celkovo sa v Česku koronavírusom nakazilo 12.515 ľudí.
Pribúdanie potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Česku sa spomalilo - za celú nedeľu zaznamenali iba 75 nakazených, hoci ministerstvo zdravotníctva hlásilo v posledných dňoch viac než 100 chorých denne. Informácie priniesol v pondelok popoludní český spravodajský portál Novinky.cz.
Spomínaných 75 infikovaných je najnižšie číslo za posledné dva týždne.
Ochorenie COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje, si vyžiadalo 348 ľudských životov, uviedol portál Českej televízie (ČT).
Niekoľko predchádzajúcich dní zaznamenávali v Česku počty nakazených nad 100: vo štvrtok ich bolo 132, v utorok 149, v pondelok 202 a uplynulú nedeľu 305. Podľa dostupných informácií je najpostihnutejším regiónom okres Karviná v Moravskosliezskom kraji na severovýchode ČR.

Veľvyslanectvo USA v Kyjeve varuje pred možným leteckým útokom
Veľvyslanectvo Spojených štátov v ukrajinskej metropole Kyjev v piatok varovalo pred možným veľkým leteckým útokom, ktorý by sa mohol uskutočniť v najbližších dňoch.

Mexiko podalo na Google žalobu
Informáciu potvrdila mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová.

USA a európski spojenci dokončujú návrh na prímerie medzi Ukrajinou a Ruskom
Spojené štáty a ich európski spojenci dokončujú návrh na 30-dňové prímerie medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorý by v prípade jeho odmietnutia viedol k uvaleniu ďalších sankcií na Moskvu.

Fico sa v Moskve stretol s generálnym tajomníkom Komunistickej strany Vietnamu
Predseda vlády SR Robert Fico sa v piatok počas návštevy Moskvy pri príležitosti 80. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe stretol s generálnym tajomníkom Komunistickej strany Vietnamu To Lamom.

Poslanci hnutia Slovensko dorazili do Kyjeva, Fica kritizovali za návštevu Ruska
Poslanci Národnej rady SR z opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič, Roman Mikulec a Gábor Grendel v piatok navštívili hlavné mesto Ukrajiny Kyjev.