• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 15.5.2025Meniny má Žofia, Sofia
13°Bratislava

Egypt obnovil medzinárodné lety a sprístupnil hlavné turistické pamiatky

  • 22:08 01.07.2020
  • Káhira
Egypt obnovil medzinárodné lety a sprístupnil hlavné turistické pamiatky

Egypt v stredu po troch mesiacoch obnovil medzinárodné lety a sprístupnil hlavné turistické atrakcie vrátane Cheopsovej pyramídy v Gíze, ktoré boli zatvorené pre koronavírusovú pandémiu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Egyptské medzinárodné letiská a historické pamiatky uzavreli v polovici marca v rámci boja proti šíreniu nového koronavírusu SARS-CoV-2.

V priebehu stredy vypravili z letiska v Káhire 16 letov. Tamojšie príletové terminály boli ráno ešte prázdne, avšak informačná tabuľa ohlasovala plánované prílety z Toulouse, Kuvajtu, Tunisu and Ammánu.

V stredu pristáli na letisku svätej Kataríny na Južnom Sinaji a na letisku Marsa Alam pri Červenom mori dva charterové lety s turistami z Ukrajiny.

Provincie ležiace pri Červenom mori, ako aj prístavné mesto Marsá Matrúh sa otvorili pre turistov po tom, ako tam zaznamenali doposiaľ najnižší počet nakazených.

V Egypte evidujú podľa údajov ministerstva zdravotníctva 68.311 nakazených a 2953 úmrtí na ochorenie COVID-19.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

VČERA - 22:22Zahraničné

Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak očakáva, že sa ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok zúčastní na rokovaniach v Istanbule.

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

VČERA - 22:20Zahraničné

Estónska armáda v stredu uviedla, že ruská stíhačka narušila vzdušný priestor tejto pobaltskej krajiny, ktorá je členom EÚ i NATO.

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

VČERA - 21:25Zahraničné

Povedal to v stredu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.