SHMÚ zvýšil výstrahu pred búrkami, potrápia najmä východ

Podľa meteorológov je pravdepodobné, že v dôsledku búrok a silného dažďa dôjde k spôsobeniu škôd.
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zvýšil na pondelok výstrahu pred búrkami na druhý stupeň pre Banskobystrický, Košický a Prešovský kraj. Pre zvyšok Slovenska platí výstraha prvého stupňa. Meteorológovia o tom informujú na svojom webe.
Výstraha druhého stupňa platí pre uvedené okresy od 10.00 h. S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi od 30 do 50 milimetrov a nárazy vetra s rýchlosťou od 70 do 110 kilometrov za hodinu. „Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ doplnil SHMÚ.
Pri búrkach s prvým stupňom intenzity platí, že môžu byť spojené s krátkodobými, ale intenzívnymi lejakmi. Úhrny môžu dosiahnuť od 20 do 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť od 65 do 85 kilometrov za hodinu.
Výstrahy platia s výnimkou Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja až do polnoci.
Foto: shmu.sk

KDH vyzýva premiéra na prehodnotenie plánovanej cesty do Moskvy
Opozičné KDH vyzýva predsedu vlády SR Roberta Fica, aby prehodnotil svoju plánovanú cestu do Moskvy na oslavy konca druhej svetovej vojny.

Polícia pátra po nezvestnej Dominike. Nevideli ste ju?
Dievčina je už niekoľko dní nezvestná.

Polícia pátra po nezvestnom Sebastiánovi
Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.

Stovky slovenských lekárov a farmaceutov sa ostro dištancujú od tvrdení Petra Kotlára
Lekári nerozumejú, čo Kotlára kvalifikuje vyjadrovať sa k vakcinácii, práci lekárov, pracovníkov Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, farmaceutov a výskumníkov v oblasti mRNA vakcín.