Krištúfková odmieta porovnávanie s Dankom, na nároky sa podľa nej treba pozerať odlišne

Podľa Krištúfkovej sa pri bakalárskej práci môže využiť metóda kompilácie, čo však neplatí pre magisterskú alebo rigorózu prácu.
Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Petra Krištúfková (Sme rodina) považuje za nekorektné, ak bývalý poslanec NR SR a expredseda mimoparlamentnej strany Spolu Miroslav Beblavý porovnáva jej bakalársku prácu s rigoróznou prácou niekdajšieho predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS). Na bakalársku prácu sú podľa nej kladené nižšie nároky, ktoré umožňujú metódu kompilácie. TASR o tom informovala Linda Tribusová z tlačového oddelenia hnutia Sme rodina.
Krištúfková uvádza, že sa na nároky na bakalársku, magisterskú a rigoróznu prácu treba pozerať rôzne. Podľa poslankyne sa pri bakalárskej práci vyžaduje preukázanie priemerných vedomostí, uplatnenie schopnosti pri ich zhromažďovaní a spracovaní základnej odbornej literatúry. „V bakalárskej práci sa často používa metóda kompilácie, čiže súhrn odborných textov od viacerých autorov a s nimi sa následne pracuje,“ vysvetľuje Krištúfková. To podľa nej neplatilo v prípade Danka, ktorý mal s už ukončeným magisterským vzdelaním preukázať schopnosť a pripravenosť na samostatnú vedecko-odbornú činnosť v oblasti vedy a výskumu.
Krištúfková zdôrazňuje, že dostala za prácu hodnotenie C - dobre, čiže išlo o priemernú prácu. „Práca bola nahraná do centrálneho registra záverečných prác a komisia mala k dispozícii aj výsledný protokol originality,“ uzavrela.
O bakalárskej práci Krištúfkovej informoval v utorok Beblavý, ktorý ju považuje za plagiát. Beblavý na sociálnej sieti uverejnil video, kde hovorí o tom, že v množstve textov Krištúfkovej práca od slova do slova kopíruje napríklad vedecké články, niektoré texty podľa neho odkopírovala aj s chybami. „Pani poslankyňa systematicky vykráda texty,“ povedal Beblavý. Ide podľa neho o porušenie autorského zákona. Problém vidí aj v tom, že prácu Krištúfková odovzdala v roku 2019, keď bola poslankyňou NR SR.

SHMÚ varuje pred vetrom a mrazom
Na väčšine územia SR treba počítať s prízemným mrazom.

Drucker: Predprimárne vzdelávanie je najlepšia pomoc štátu deťom a rodinám
Predprimárne vzdelávanie je najlepšia podpora, akú štát môže mladým rodinám s deťmi dať. Je to najúčinnejšia investícia do vzdelania, akú môže vláda urobiť.

Nitriansky samosprávny kraj chce zameniť pozemky na školách za súkromný penzión, SaS to kritizuje
Kšeftovaním s penziónmi a pozemkami nazvala opozičná SaS zámer Nitrianskeho samosprávneho kraja zameniť pozemky v areáloch stredných škôl v Nových Zámkoch a v Šuranoch za penzión v obci Radava.