• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.5.2025Meniny má Viktória
Bratislava

Šeliga: Poslali sme list Mikasovi, aby zvážil opatrenie týkajúce sa pendlerov

  • 10:52 21.04.2020
  • Bratislava
Šeliga: Poslali sme list Mikasovi, aby zvážil opatrenie týkajúce sa pendlerov

Šeliga verí, že hlavný hygienik, premiér Igor Matovič (OĽaNO), ako aj krízový štáb k tomu zaujmú stanovisko.

Strana Za ľudí poslala v utorok list hlavnému hygienikovi SR Jánovi Mikasovi, aby zvážil opatrenie týkajúce sa pendlerov. Test raz za 30 dní sa podľa podpredsedu strany Juraja Šeligu ukazuje ako opatrenie, ktoré je zbytočné. Dodal, že pridávať pendlerom ešte ďalšie povinnosti je nadbytočné.

Dnes prídete s testom a zajtra môžete byť nakazený,“ skonštatoval na utorkovej tlačovej konferencii Šeliga s tým, že sa na nich obracajú pendleri so svojimi problémami, zachytili tiež petíciu, ktorú podpísalo 10.000 ľudí.

Šeliga navrhuje, aby sa povinnosť dokazovania testom na nový koronavírus týkala len tých ľudí, ktorí žijú v zahraničí v obci, kde je zvýšená nákaza, respektíve ohnisko nákazy, uviedol vo svojom stanovisku.

Ústredný krízový štáb prijal opatrenie pre pendlerov preukázať sa negatívnym testom na nový koronavírus bez úhrady výdavkov zo strany štátu. Opatrenie má platiť od 1. mája.

Šeliga na tlačovej konferencii reagoval aj na to, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) od rána zasahuje v súvislosti s korupčnou trestnou činnosťou z prostredia Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR, ktorej šéfom bol Kajetán Kičura. Šeliga pripomenul, že Kičura bol osobným priateľom predsedu Smeru-SD Roberta Fica a za jeho pôsobenia neostali v SŠHR pomôcky pre slovenských zdravotníkov, policajtov či hasičov. Reagoval tak na Ficove slová o tom, aby mu pripomenuli jeden škandál, ktorý mal on a jeho vláda.

Šeliga tiež spomenul 400 miliónov na mýtny tender či kauzy tzv. dépeháčkarov. „Mame 'koronakrízu', ale to neznamená, že si nebudeme všímať ľudí, ktorí rozkrádajú tento štát,“ dodal.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Osobu zadržanú po lúpežnom prepadnutí sudkyne prepustili na slobodu

Osobu zadržanú po lúpežnom prepadnutí sudkyne prepustili na slobodu

VČERA - 20:44Domáce

Nejednalo sa o občana cudzej štátnej príslušnosti.

SHMÚ vydal výstrahu: Toto zasiahne celé Slovensko

SHMÚ vydal výstrahu: Toto zasiahne celé Slovensko

VČERA - 18:59Domáce

Meteorológovia vydali výstrahu pre celé územie SR.

Fico Kallasovej: Nemáš absolútne žiadnu právomoc kritizovať suverénneho premiéra suverénnej krajiny

Fico Kallasovej: Nemáš absolútne žiadnu právomoc kritizovať suverénneho premiéra suverénnej krajiny

VČERA - 18:54Domáce

Kallasová podľa Fica ako úradníčka EK nemá právo kritizovať premiéra suverénneho štátu.

Pátranie po nezvestnom Jánovi bolo neúspešné

Pátranie po nezvestnom Jánovi bolo neúspešné

VČERA - 18:33Domáce

Polícia žiada občanov o pomoc a spoluprácu.

Muž vyhodil do kontajnera šperkovnicu so šperkami, prípad rieši polícia

Muž vyhodil do kontajnera šperkovnicu so šperkami, prípad rieši polícia

VČERA - 16:19Domáce

V šperkovnici boli zlaté retiazky, náušnice, prstene i prívesky.