• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 21.5.2025Meniny má Zina
10°Bratislava

Na Úrade vlády SR rokuje koaličná rada, rieši ekonomické opatrenia

  • 17:26 28.03.2020
  • Bratislava
Na Úrade vlády SR rokuje koaličná rada, rieši ekonomické opatrenia

Na Úrade vlády SR v kancelárii predsedu vlády rokuje v sobotu koaličná rada vládnych strán a hnutí OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí.

V sobotu o tom informoval premiér Igor Matovič (OĽaNO) s tým, že v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu budú zrejme do neskorej noci riešiť ekonomické opatrenia. Prezentáciu výsledku rokovania očakáva v nedeľu (29. 3.).

Po vyriešení medicínskych a hygienických otázok, riešime tie ekonomické. Ministri financií a hospodárstva medzičasom zhromaždili informácie. Dnes chceme uzavrieť aspoň podstatnú časť,“ uviedol Matovič.

Konkrétne riešenia uvádzať v sobotu zatiaľ nechcel. „Každý prichádzame na to riešenie s rôznymi pohľadmi. My najmä s tými, ktoré majú podporu ministra financií, na základe ekonomických fundamentov a stavu našej spoločnej kasy. Niekto druhý so svojimi predstavami. O tom sú koaličné rokovania, aby sme sa spoločne dohodli a našli zodpovednosť i vyslali signál ľuďom, ktorí tú ekonomiku držia a čakajú, čo bude, a či im štát pomocnú ruku dá,“ povedal premiér. Poznamenal, že štát pomocnú ruku chce dať, no o konkrétnych opatreniach chce hovoriť v nedeľu.

Matovič taktiež potvrdil, že koaličná rada sa bude zaoberať aj návrhom predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý v piatok (27. 3.) vyhlásil, že by si ústavní činitelia mohli na obdobie krízy v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu znížiť platy.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Opozícia: Smer škodí poľnohospodárom a ignoruje kľúčové problémy rezortu

Opozícia: Smer škodí poľnohospodárom a ignoruje kľúčové problémy rezortu

VČERA - 20:28Ekonomické

Opoziční poslanci reagovali na utorkovú tlačovú konferenciu premiéra Roberta Fica a ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča.

PS: Zvýšenie príspevku na osobnú asistenciu o 19 centov na hodinu je výsmech

PS: Zvýšenie príspevku na osobnú asistenciu o 19 centov na hodinu je výsmech

VČERA - 18:39Ekonomické

Osobným asistentom je podľa PS potrebné podať pomocnú ruku.

EÚ plánuje nový poplatok, dotkne sa objednávok spoza hraníc

EÚ plánuje nový poplatok, dotkne sa objednávok spoza hraníc

VČERA - 18:22Ekonomické

Pre miliardy balíčkov zavedú paušálny poplatok.

Hrozí zrušenie 13. dôchodku? Premiér poslal odkaz zamestnávateľom

Hrozí zrušenie 13. dôchodku? Premiér poslal odkaz zamestnávateľom

VČERA - 18:03Ekonomické

Premiér reagoval na návrh niektorých opatrení Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR.

Alojz Hlina spochybnil plnenie úloh ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Alojz Hlina spochybnil plnenie úloh ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

VČERA - 13:01Ekonomické

Opozičný poslanec Alojz Hlina zo strany Sloboda a Solidarita skritizoval utorkové vyjadrenia predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča .