• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 29.2.2020Meniny má Radomír
Bratislava

Marian Kočner predniesol záverečnú reč pred senátom ŠTS, pojednávanie odročili

  • 19:06 12.02.2020
  • Pezinok
Marian Kočner predniesol záverečnú reč pred senátom ŠTS, pojednávanie odročili

Marian Kočner považuje za hlavný dôkaz o existencii zmeniek výpoveď Jána Kováčika.

Senát Špecializovaného trestného súdu odročil pojednávanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza a marenia spravodlivosti na 27. februára do budovy Justičnej akadémie. Senát tak urobil po záverečných rečiach procesných strán. Podľa Trestného poriadku by mali nasledovať posledné vyjadrenia obžalovaných a rozsudok.

Pre obžalovaného Mariana Kočnera je hlavným dôkazom o existencii zmeniek výpoveď bývalého majiteľa produkčného domu Forza a prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika. Uviedol to vo svojej záverečnej reči pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v kauze falšovania zmeniek.

Pre mňa je výpoveď Jána Kováčika hlavným dôkazom toho, že zmenky existovali tak, ako to tvrdíme,“ vyhlásil Marian Kočner. Kováčik vlani v svedeckej výpovedi povedal, že pri rokovaniach s Pavlom Ruskom o vstupe do Markízy sa spýtal na možné záväzky. Pavol Rusko mu mal vtedy povedať, že podpisoval „niečo“ s nebohým advokátom Ernestom Valkom. Aj pred vyšetrovateľom vypovedal, že vedel o akomsi záväzku Pavla Ruska voči Marianovi Kočnerovi a Štefanovi Ághovi.

Kováčik však tiež vo svojej výpovedi skonštatoval, že o žiadnych zmenkách nevedel a záväzky voči Marianovi Kočnerovi a Štefanovi Ághovi nemali s firmami Pavla Ruska nič spoločné. Na sporných zmenkách je ručiteľom TV Markíza.

V záverečnej reči sa Marian Kočner tiež sťažoval na zaradenie na sankčný zoznam. Americká administratíva ho tam podľa jeho slov dala pre porušovanie ľudských práv. „Čie ľudské práva som ja porušil,“ spýtal sa na súde obžalovaný. Marian Kočner je obžalovaný z vraždy novinára Jána Kuciaka.

Senát Špecializovaného trestného súdu ukončil v stredu dokazovanie v kauze falšovania zmeniek TV Markíza. Prokurátor Ján Šanta navrhuje obžalovaným Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi trest odňatia slobody vo výške 20 rokov.

Obžalovaní podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Marian Kočner je obžalovaný i z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Pavol Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 100 rokmi získali československé ženy volebné právo

Pred 100 rokmi získali československé ženy volebné právo

DNES - 11:29Domáce

V sobotu uplynulo 100 rokov od získania volebného práva pre československé ženy.

Prvovoliči informácie o stranách a hnutiach hľadali najmä na internete

Prvovoliči informácie o stranách a hnutiach hľadali najmä na internete

DNES - 10:15Domáce

Možnosť prvýkrát pristúpiť k volebným urnám má v sobotu počas parlamentných volieb podľa odhadu zo Štatistického úradu SR približne 41.000 mladých ľudí.

 Kone pomáhajú zdravotne znevýhodneným deťom, tie sa učia o ne starať

Kone pomáhajú zdravotne znevýhodneným deťom, tie sa učia o ne starať

DNES - 8:48Domáce

Terapeuti a dobrovoľníci v hipoterapeutickom centre Hipony vo Štvrtku na Ostrove využívajú terapiu s koňom, aby pomohli deťom so zdravotným znevýhodnením začleniť sa do rovesníckej skupiny.

Pred otvorením volebnej miestnosti zomrela členka komisie

Pred otvorením volebnej miestnosti zomrela členka komisie

DNES - 8:41Domáce

Krátko pred otvorením volebnej miestnosti v okrsku číslo 10 vo Veľkom Krtíši umrela členka volebnej komisie.

Aj v slovenských väzniciach sa začalo voliť

Aj v slovenských väzniciach sa začalo voliť

DNES - 8:17Domáce

V 18. slovenských ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a v ústavoch na výkon väzby a aj vo väzenskej nemocnici v Trenčíne začali v sobotu väzni voliť.