Policajti pomohli žene pri útoku bojových psov

75 ročná pani venčila svojho psíka medzi Hrnčiarovcami nad Parnou a mestom Trnava.
Jej psíka napadli dva voľne behajuce psy plemena Americký bandog. Po prichode PMJ na miesto policajti videli, ako opakovane útočia na toho menšieho psa. Ich pozornosť sa následne otočila voči policajtom.
Na odvrátenie útoku použili policajti najprv pušku s plastovými projektilmi, čo však na rozzúrenych psov nestačilo. Ich besnenie ukončili až výstrely z Glockov.
Oba útočiace psy boli pri služobnom zákroku usmrtené. Pani, našťastie, zranenia neutrpela, avšak situáciou bola riadne otrasená.
Jej psík ušiel, zatiaľ nevedno kam a ako na tom je. Vec na ďalšie riešenie prevzal príslušné obvodné oddelenie.

Bieliková: O pár rokov by sme mali vedieť lepšie pracovať s AI aj v slovenčine
Na Slovensku by sme o niekoľko rokov mohli vedieť lepšie pracovať s umelou inteligenciou (AI), a to aj v oblastiach, kde je málo dát na jej trénovanie.

Zmiznuté dieťa: Rozhodujú príspevky aj profily na sociálnych sieťach
Pri pátraní po deťoch sú nápomocné aj ich profily na sociálnych sieťach.

Festival Krojované bábiky vyvrcholí v Poprade a Kežmarku sprievodom a programom
Medzinárodný festival detských folklórnych súborov Krojované bábiky vyvrcholí sprievodom mestom a vystúpeniami účastníkov v sobotu v Poprade a v nedeľu v Kežmarku.

Motorkári a vodiči áut sa stretnú na znak solidarity s ľuďmi s ochorením svalov
Motorkári a vodiči áut sa v sobotu stretnú s pripnutou belasou stužkou na znak spolupatričnosti s ľuďmi s ochorením svalov a vyrazia na jazdu Bratislavou.

DPB vypraví počas víkendu pre deti Cabriobus
Počas tohto víkendu vypraví Dopravný podnik Bratislava pre malých fanúšikov verejnej dopravy Cabriobus.