Pri streľbe neďaleko Bieleho domu zahynul jeden človek, piati sú zranení
- 9:46 20.09.2019
- Washington

Jedna osoba zahynula a ďalších päť ľudí utrpelo zranenia pri streľbe, ku ktorej došlo vo štvrtok v uliciach americkej metropoly Washington neďaleko Bieleho domu.
Informovala o tom na svojej webovej stránke televízia CNBC.
Dvaja z piatich zranených sú v kritickom stave, ale všetci by podľa vyjadrenia zasahujúcich zdravotníkov mali prežiť.
K streľbe došlo vo štvrtok okolo 22.00 h miestneho času (piatok 04.00 h SELČ pred jedným z bytových domov vo štvrti Columbia Heights, vzdialenej približne tri kilometre od sídla amerických prezidentov. Dôvody streľby zatiaľ nie sú známe.
„Medzi obeťami nie je ani jedno dieťa. Polícia vypočúva svedkov a preveruje záznamy z bezpečnostných kamier,“ uviedol veliteľ washingtonskej Metropolitnej polície Stuart Emerman.

Európske mesto odmení turistov, toto musíte splniť
Iniciatíva potrvá od 17. júna do 17. augusta.

Rusko sľubuje reakciu na zatvorenie svojho konzulátu v Krakove
Rusko adekvátne zareaguje na zatvorenie svojho generálneho konzulátu v Krakove. Agentúre TASS to povedala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová s tým, že pôjde o „asymetrickú“ odpoveď.

Lavrov a Fidan hovorili o potenciálnych mierových rokovaniach v Istanbule
Ministri telefonicky diskutovali o mierovom úsilí.

Rusko malo zostreliť civilné lietadlo
V roku 2014 malo Rusko zostreliť lietadlo malajzijských aerolínií nad Ukrajinou.

Zelenskyj: Rusko stále nedalo jasnú odpoveď na prímerie ani rozhovory v Turecku
Svet stále čaká od Ruska jasnú odpoveď na návrhy na prímerie, vyhlásil v pondelok večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.