Slovensko má za sebou chladnú noc, vo Vernári namerali mínus 0,5 stupňa C

Slovensko má za sebou chladnú noc, hlásia meteorológovia. Najnižšiu teplotu namerali vo Vernári v okrese Poprad.
Pri východe slnka dosiahla vo výške dvoch metrov nad povrchom mínus 0,5 stupňa Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.
Teplotu pod bodom mrazu zaznamenali aj v Oravskej Lesnej, dosiahla mínus 0,2 stupňa C. „Pri zemi klesla teplota vzduchu zväčša na štyri až nula stupňov Celzia, v dolinách a kotlinách miestami na nula až mínus tri stupne Celzia,“ uviedli meteorológovia.
Počas noci sa ojedinele prízemný mráz vyskytol aj v polohách pod 200 metrov nad morom. Napríklad v Kamenici nad Cirochou namerali mínus 0,2 stupňa C.

Sudkyňa sa stala terčom útoku, prepadli ju dvaja neznámi muži
Polícia aktuálne dokumentuje násilnú trestnú činnosť v okrese Martin. Informovala o tom žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.

Polícia žiada o pomoc pri hľadaní páchateľa, ktorý sa vyhrážal žene v autobuse
Polícia žiada o pomoc v súvislosti s vyšetrovaním protiprávneho konania, ktorého sa dopustil v Bratislave doposiaľ neznámy páchateľ.

Premiér sa v Moskve okrem Putina stretne aj s čínskym a brazílskym prezidentom
Fico absolvuje počas návštevy Moskvy okrem stretnutia s Putinom aj bilaterálne rokovania s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, brazílskym prezidentom Luizom Ináciom Lulom da Silvom a najvyšším predstaviteľom Vietnamu.

KDH víta, že na čele Nemecka bude konzervatívny politik
Opozičné KDH víta, že na čele demokratickej veľmoci, akou Nemecko je, bude konzervatívny politik.

KDH vyzýva premiéra na prehodnotenie plánovanej cesty do Moskvy
Opozičné KDH vyzýva predsedu vlády SR Roberta Fica, aby prehodnotil svoju plánovanú cestu do Moskvy na oslavy konca druhej svetovej vojny.