V parku uhynul daniel, zrejme pre zábavu tínedžerov

Polícia už prijala trestné oznámenie radnice a prípadom sa zaoberá.
Vo zvernici v nitrianskom Mestskom parku na Sihoti uhynul daniel. Mŕtve zviera našiel v nedeľu (8. 9.) pracovník, ktorý sa o zvernicu stará. Radnica už podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.
Za smrť daniela zrejme môže plastová páska, ktorá trčala zvieraťu z papule. Rovnakými páskami bola v parku označená trať detských cyklistických pretekov. Tie podľa svedkov strhla partia tínedžerov, ktorí zničili celé vytýčenie trasy. Potrhané kusy pásky sa následne dostali aj do voliéry so zvieratami.
Podľa slov hovorcu mesta Tomáša Holúbeka je hodnota daniela vyčíslená na 380 eur. „O tie peniaze však, samozrejme, vôbec nejde. Mesto ešte ani neuhradilo faktúru, mali sme ho tu len približne týždeň. Žiaľ, pre nezodpovedné konanie niekoľkých pochabých osôb tu daniel rýchlo uhynul,“ skonštatoval Holúbek. Ako doplnil, polícia už prijala trestné oznámenie radnice a prípadom sa zaoberá.

Viaceré lekárske organizácie kritizujú odmietnutie pandemickej dohody
Viaceré lekárske organizácie kritizujú rozhodnutie vlády odmietnuť pandemickú dohodu.

Drucker: Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie
Koaliční partneri uprednostnili pri pandemickej dohode politikárčenie pred faktami. Vyhlásil to minister školstva Tomáš Drucker.

Šéf WHO volal Ficovi, toto žiadal
Slovenského premiéra mal kontaktovať Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Ministerstvo zdravotníctva chce obmedziť prístup do solárií
Ministerstvo zdravotníctva chce zakázať používanie solárií pre osoby do 18 rokov pre preukázané karcinogénne riziko UV žiarenia.

Mikulec: Šutaj Eštok mal mať plán na reformu civilnej ochrany už pripravený
Civilná ochrana bola po revolúcii zanedbaná a v časoch pandémie sa ukázalo, že je v dezolátnom stave, tvrdí Mikulec.