• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 19.5.2025Meniny má Gertrúda
11°Bratislava

Prezidentka vymenovala Michala Kováča ml. za veľvyslanca

  • 15:29 28.08.2019
  • Bratislava
Prezidentka vymenovala Michala Kováča ml. za veľvyslanca

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala veľvyslancov pre Argentínu, SAE a Izrael.

Slovensko má nových veľvyslancov v Argentíne, Spojených arabských emirátoch a Izraeli. Poverovacie listiny im v stredu odovzdala prezidentka Zuzana Čaputová.

Na veľvyslanectve so sídlom v argentínskom Buenos Aires bude pôsobiť Rastislav Hindický. Prezidentka mu zároveň udelila priakreditáciu pre Bolívijský mnohonárodný štát, Čilskú republiku, Paraguajskú republiku, Peruánsku republiku a Uruguajskú východnú republiku.

Vedúcim diplomatickej misie v Spojených arabských emirátoch bude Michal Kováč mladší, syn prvého slovenského prezidenta Michala Kováča. Sídliť bude v Abú Dabí. Veľvyslanectvo v izraelskom Tel Avive zas povedie Igor Maukš.

Veľmi si želám, aby ste sa pri výkone svojej práce, podobne ako ja, snažili o presadzovanie hodnôt SR, tak aby Slovensko bolo vnímané ako krajina, ktorá reprezentuje hodnoty demokracie, spravodlivosti, medzinárodných pravidiel a, samozrejme, aj environmentálnej citlivosti a dodržiavania ľudských práv,“ prihovorila sa veľvyslancom prezidentka. Keďže je povolanie podľa nej náročné na osobné vzťahy, diplomatom zaželala šťastie aj v nich.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pri jarných športoch je dôležitá adekvátna obuv, chrániče aj rozcvička

Pri jarných športoch je dôležitá adekvátna obuv, chrániče aj rozcvička

DNES - 9:09Domáce

Pohyb na slnku a pobyt na čerstvom vzduchu na jar je pre telo mimoriadne prospešný. Je však dobré byť obozretný, pretože športy môžu priniesť rôzne nástrahy.

Leteckí záchranári zasahovali pri vážnej dopravnej nehode

Leteckí záchranári zasahovali pri vážnej dopravnej nehode

VČERA - 17:20Domáce

V havarovanom vozidle sa nachádzali tri osoby.

PS chce zníženie vekovej hranice pre účasť vo voľbách do orgánov samospráv

PS chce zníženie vekovej hranice pre účasť vo voľbách do orgánov samospráv

VČERA - 17:13Domáce

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko chce presadiť zníženie vekovej hranice pre účasť vo voľbách do orgánov územnej samosprávy zo súčasných 18 na 16 rokov.

Prezident: Pápež dúfa, že niekedy príde na Slovensko

Prezident: Pápež dúfa, že niekedy príde na Slovensko

VČERA - 16:56Domáce

Pápež Lev XIV. vyjadril veľkú nádej, že bude počas svojho pontifikátu môcť prísť na Slovensko.

Polícia upozorňuje na falošné predvolania zasielané na e-mail

Polícia upozorňuje na falošné predvolania zasielané na e-mail

VČERA - 16:29Domáce

Podvodníci žiadajú, aby adresát reagoval na email do 24 hodín.