Za vyhrážky o streľbe na pražskej škole polícia stíha 25-ročného Brita
- 17:34 19.07.2019
- Praha

Predstavitelia britskej polície vo štvrtok dopravili na pražské letisko 25-ročného muža, ktorý sa v júni na sociálnej sieti vyhrážal streľbou na niektorej zo škôl v metropole Českej republiky. Informoval o tom v piatok server iDNES.cz.
„Po príchode na Letisko Václava Havla kriminalisti tohto muža vydali na trestné stíhanie,“ uviedla hovorkyňa polície Vlasta Suchánková. Dodala, že stíhanie mladíka bolo začaté pre prečin šírenia poplašnej správy, za ktorý mu v prípade právoplatného odsúdenia hrozí dvojročný trest odňatia slobody.
Podľa slov policajnej hovorkyne na prípade spolupracovali českí kriminalisti s Europolom. Mladý Brit hrozbu útoku zverejnil 23. júna na fiktívnom profile. Polícia následne upovedomila väčšinu škôl a na ochranu žiakov a učiteľov nasadila viac než 300 policajtov.
Polícia uviedla, že mladík si chcel svojimi vyhrážkami získať pozornosť a zviditeľniť sa. Teroristický motív polícia vylúčila.

Pápež Lev XIV. vyzval na mier na Ukrajine i prímerie v Gaze
Pápež Lev XIV. vyzval na „spravodlivý a trvalý“ mier na Ukrajine i na okamžité prímerie, prepustenie rukojemníkov a dodávky humanitárnej pomoci v Gaze.

Na ulici v Berlíne našli mŕtveho novorodenca, polícia pátra po matke
Mŕtveho novorodenca našli v nedeľu v skorých ranných hodinách na ulici v nemeckej metropole Berlín, uviedla tamojšia polícia.

Zelenskyj: Je pozitívne, že Rusko zvažuje koniec vojny, očakávame však prímerie
Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského je pozitívnym znakom, že Rusi „konečne začali zvažovať ukončenie vojny“.

Medvedev vulgárne skritizoval najnovší návrh na prímerie na Ukrajine
Niekdajší ruský prezident a podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev sa v sobotu ostro vymedzil voči najnovšiemu návrhu 30-dňového prímeria na Ukrajine.

Rusko po vypršaní jednostranne vyhláseného prímeria opäť útočilo na Ukrajinu
Rusko po skončení jednostranne vyhláseného trojdňového prímeria, ktoré vypršalo v nedeľu po polnoci, obnovilo dronové útoky na územie Ukrajiny, uviedli ukrajinské ozbrojené sily.