• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 15.5.2025Meniny má Žofia, Sofia
12°Bratislava

Militanti z Talibanu uniesli členku afgánskeho parlamentu

  • 10:56 14.08.2013
  • KÁBUL
Militanti z Talibanu uniesli členku afgánskeho parlamentu

Militanti z Talibanu uniesli poslankyňu afganského parlamentu, keď spolu s deťmi cestovala vo vidieckej oblasti južne od hlavného mesta Kábul.

Informuje o tom v stredu spravodajská stanica BBC. Podľa polície Faribu Ahmádiovú Kakarovú spolu s jej troma deťmi zajali ozbrojení muži v centrálnej provincii Ghazní.

Ide pritom o prvý prípad únosu poslankyne povstalcami v Afganistane. Polícia uviedla, že únoscovia za jej prepustenie žiadajú slobodu pre štyroch väzňov z militantného hnutia.

Deti sa podarilo dostať na slobodu počas operácie, ktorá zahŕňala sily NATO ako aj afganské tajné služby, samotnú poslankyňu však extrémisti údajne držia na separátnom mieste.

Prominentné ženy sa v Afganistane čoraz častejšie stávajú terčmi útokov. V júli zastrelili vysokopostavenú policajnú predstaviteľku v južnej provincii Helmand, keď bola na ceste do práce. Minulý týždeň senátorka Rúh Gulová a jej manžel prežili útok v provincii Ghazní, pri ktorom zahynula ich dcéra.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

VČERA - 22:22Zahraničné

Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak očakáva, že sa ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok zúčastní na rokovaniach v Istanbule.

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

VČERA - 22:20Zahraničné

Estónska armáda v stredu uviedla, že ruská stíhačka narušila vzdušný priestor tejto pobaltskej krajiny, ktorá je členom EÚ i NATO.

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

VČERA - 21:25Zahraničné

Povedal to v stredu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.