• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 2.5.2025Meniny má Žigmund
28°Bratislava

Mimoriadna schôdza venovaná odvolávaniu Danka bude v stredu

  • 12:15 29.01.2019
  • Bratislava
Mimoriadna schôdza venovaná odvolávaniu Danka bude v stredu

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR venovaná opozičnej ambícii odvolať predsedu NR SR Andreja Danka (SNS) z funkcie, je zvolaná na stredajšie (30. 1.) dopoludnie.

Termín v utorok určil Danko na základe podpisov opozičných poslancov. Tí ho chcú opäť odvolávať pre kauzu jeho rigoróznej práce. Samotná schôdza sa však zrejme neuskutoční, keďže podľa Dankovho vyjadrenia by nemal byť schválený jej program.

Pevne veríme, že koalícia nájde v sebe toľko slušnosti a odvahy a schváli program, a my budeme môcť v NR SR hovoriť to, čo chceme povedať predsedovi NR SR a že nám umožnia, aby sme sa pokúsili ho odvolať,“ povedala ešte minulý týždeň Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) po odovzdaní podpisov. Myslí si, že Danko by mal sám uznať, že na svojom poste nemá čo robiť a odstúpiť. Na otázky, či má zmysel sa opätovne pokúšať o jeho odvolanie, povedala, že nič iné im nezostáva.

Danko reagoval na odovzdanie podpisov tým, že berie na vedomie snahu Ďuriš Nicholsonovej. Tento počin nemožno podľa národniarov brať inak, ako len ďalší dôkaz toho, že šéf SaS Richard Sulík a Ďuriš Nicholsonová sú posadnutí SNS.

Aj v tomto prípade ide len o ďalší pokus o cirkusové predstavenie, ktoré sa dá vysvetliť len tým, že je pani Nicholsonová nervózna z toho, že jej trestné oznámenie bolo zastavené a že jej hrozí trestné stíhanie za krivé obvinenie predsedu NR SR. Opäť jej ale treba vysvetliť, že tak, ako aj komisia napísala, práca predsedu parlamentu nebola opísaná, ako tvrdí pani Nicholsonová, ale spísaná a sú v nej uvedené zdroje,“ reagovala Slovenská národná strana v stanovisku.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Aké bude počasie cez víkend? Pripraviť sa treba aj na búrky

Aké bude počasie cez víkend? Pripraviť sa treba aj na búrky

DNES - 17:36Domáce

Meteorológovia očakávajú na Slovensku prvý letný deň, objaviť sa však môžu aj búrky.

Požiar vozidla v garáži: Majiteľa prevážali do nemocnice

Požiar vozidla v garáži: Majiteľa prevážali do nemocnice

DNES - 16:15Domáce

V garáži došlo k požiaru vozidla, majiteľa previezli do nemocnice.

Muž pri konflikte strčil do dôchodcu, ten v nemocnici zomrel

Muž pri konflikte strčil do dôchodcu, ten v nemocnici zomrel

DNES - 14:58Domáce

Polícia pátra po neznámom útočníkovi.

Aktivisti varujú: Toto plánuje správa TANAPu v blízkosti chodníkov

Aktivisti varujú: Toto plánuje správa TANAPu v blízkosti chodníkov

DNES - 14:56Domáce

Iniciatíva My sme les tvrdí, že Správa Tatranského národného parku plánuje prikrmovať zver na takmer 50 lokalitách, pričom niektoré krmoviská sa nachádzajú len 50 metrov od turistických chodníkov a cyklotrás.