Ministerstvo zdravotníctva rozdelí vyše pól milióna eur
- 13:36 07.08.2013
- BRATISLAVA

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) rozdelí ešte v tomto roku 515 tis. eur na protidrogové projekty.
"Cieľom poskytovania dotácií je finančná podpora aktivít deklarovaných v Národnej protidrogovej stratégii Slovenskej republiky na obdobie rokov 2013 - 2020, podpora programov, aktivít, inovatívnych prístupov a tiež snaha zachovať kontinuitu realizovaných aktivít a iniciatív v protidrogovej oblasti, ktoré majú obsiahnuť oblasť prevencie drogových závislostí, oblasť liečby drogových závislostí a oblasť a resocializácie drogovo závislých osôb." konštatuje MZ SR.
Prioritami na tento rok sú zníženie dopytu po drogách, veda, výskum, informovanosť a posilnenie spolupráce partnerov protidrogovej politiky a propagácia národnej protidrogovej stratégie. Žiadatelia sa o dotácie môžu uchádzať do 7. októbra tohto roka. Rezort vyhodnotí žiadosti najneskôr do konca novembra 2013.

Bojnickú zoologickú záhradu od pondelka opätovne otvoria
Národnú zoologickú záhradu v Bojniciach v pondelok (12. 5.) opätovne otvoria pre verejnosť. Zoo o tom v nedeľu informovala na sociálnej sieti.

Fico: Najväčšie výzvy sú obchodné vojny a zastavenie dodávok surovín z Ruska
Dve najväčšie výzvy, ktoré stoja pred vládou v ekonomickej oblasti, sú obchodné vojny USA s ďalšími krajinami vrátane EÚ a hroziace úplné zastavenie dodávok energetických surovín z Ruska.

Fico: O zmenách v transakčnej dani môžeme rokovať, výpadky treba kompenzovať
V prípade transakčnej dane nie sú v koalícii zatiaľ na stole žiadne konkrétne návrhy na jej úpravu.

Eustream sa dostal zo straty a dosiahol zisk viac ako 117 miliónov eur
Spoločnosť eustream, prevádzkovateľ prepravnej siete zemného plynu v SR, vykázala v období od 1. augusta 2023 do 31. júla 2024 zisk pred zdanením vo výške 155,26 milióna eur.

Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb
Banka ohlásila plánovanú odstávku elektronických služieb.