Člen britskej strany UKIP chce za krádež stínať ruky
- 18:56 04.08.2013
- LONDÝN

Člen Nezávislej strany Veľkej Británie (UKIP), ktorú preslávil najmä jej kontroverzný predseda a zároveň europoslanec Nigel Farage, by chcel vo svojej domovine zaviesť prvky islamského práva šaríja.
"Podľa mojej mienky funguje právo šaríja ako prevencia - a prevencia je lepšia ako liečba," cituje Perksa spravodajský portál britského denníka Daily Mail. "Ak viete, že vám odseknú ruku, ak niečo ukradnete, nebudete kradnúť," vysvetlil. Ako však dodal, "v žiadnom prípade" nesúhlasí s "celým" islamským právom. Neskôr svoje slová vysvetlil na svojom Twitteri, keď napísal, že je "proti šaríji na území Veľkej Británie".
Perks by mal v budúcoročných parlamentných voľbách kandidovať aj do celoštátneho parlamentu. Po jeho kontroverzných slovách sa však objavilo množstvo výziev, aby ho Farage z predbežnej kandidátky stiahol. Strana UKIP je známa najmä svojou kritikou fungovania Európskej únie a liberálnym pohľadom na fungovanie ekonomiky.

Slovensko v dramatickom súboji porazilo Francúzsko na MS v hokeji 2025
Slováci majú druhý triumf na turnaji.

Rozsudok v prípade Pfizergate podľa analytika vytvára dôležitý precedens pre celú EÚ
Stredajšie rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie o pochybení Európskej komisie predstavuje dôležitý precedens pre celú EÚ.

Szijjártó vyzval EK na zverejnenie komunikácie Von der Leyenovej s Pfizerom
Podľa stredajšieho rozsudku EK pochybila, keď odmietla zverejniť textové správy medzi šéfkou EK a Albertom Bourlom.

Pápež navrhol sprostredkovanie rokovaní medzi krajinami vo vojne
Pápež Lev XIV v stredu ponúkol sprostredkovanie rokovaní medzi lídrami krajín, ktoré sú vo vojne. Podľa svojich slov vynaloží „všetko úsilie, aby tento mier presadil“.

Jadrové zbrane vám nepridajú na bezpečnosti, odkazuje Kremeľ Macronovi
Moskva v stredu kritizovala možnosť nasadenia francúzskych bojových lietadiel vyzbrojených jadrovými zbraňami v ostatných štátoch Európskej únie.