• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 19.6.2024Meniny má Alfréd
19°Bratislava

Spišské Embraco prijme desiatky zamestnancov

  • 11:55 15.02.2013
  • SPIŠSKÁ NOVÁ VES
Spišské Embraco prijme desiatky zamestnancov

Embraco Slovakia, s.r.o. Spišská Nová Ves plánuje v tomto roku prijímať nových zamestnancov.

Spoločnosť v súčasnosti predpokladá nárast počtu pracovných miest o 68. Už vlani firma prijala pri nábehu novej výrobnej linky 232 ľudí. Ku koncu minulého roku spoločnosť zamestnávala 1995 kmeňových a 456 lízingových zamestnancov, spolu teda 2 451 ľudí.

Predpokladaný počet nových zamestnancov nemusí byť podľa generálneho riaditeľa Embraco Slovakia Norberta Bratha konečný. V tomto roku má Embraco viacero plánov, ktoré si v prípade úspešnej realizácie vyžiadajú ďalšie investície a nové pracovné miesta.

"Každý rok korporácia prehodnocuje nové projekty a investície. A slovenský závod patrí na základe svojich 15-ročných skúseností a výsledkov vždy medzi vážnych kandidátov,“ uviedol generálny riaditeľ. Najnovšie ohlásenou investíciou na Spiši je 2,5 milióna eur na technologické centrum v rámci laboratórií.

"V tomto roku si pripomíname 15 rokov od začiatku výroby a súčasnosť jasne potvrdzuje správnosť rozhodnutia, ktoré koncom roka 1997 viedlo k založeniu závodu,“ uviedol Brath. Spoločnosť vlani na Spiši vyrobila 4,4 milióna kompresorov a kondenzačných jednotiek a takmer celú produkciu, približne 4,3 mil. kusov, aj predala. Prekonala doposiaľ rekordné čísla z roku 2007.

Tržby spoločnosti za minulý rok dosiahli 217,5 mi. eur, čo je najvyššia hodnota od začiatku výroby. "Náš úspech spočíva v rozmanitej geografickej štruktúre našich zákazníkov, od Ázie, cez Latinskú Ameriku a Európu až po krajiny bývalého Sovietskeho zväzu,“ dodal Brath. Práve v Moskve od januára pôsobí nová obchodná jednotka, ktorá manažérsky podlieha slovenskému závodu.

Embraco Slovakia nedávno investovalo 1,8 mil. amerických dolárov do kúpy hlbokoťažného lisu, ktorý závodu prinesie sebestačnosť vo výrobe obalov pre kompresory. Medzitým by už na jar mala zamestnancom začať slúžiť nová sociálno-administratívna budova v areáli závodu. Embraco je globálnym lídrom vo výrobe hermetických kompresorov pre chladenie. Ročne dokáže vyprodukovať vyše 30 miliónov výrobkov. Vo svojich prevádzkach v Brazílii, Číne, na Slovensku, v Taliansku, Mexiku a USA zamestnáva 12 000 pracovníkov.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nealkoholické nápoje s pridaným cukrom majú podliehať novej dani

Nealkoholické nápoje s pridaným cukrom majú podliehať novej dani

VČERA - 17:31Ekonomické

Nealkoholické nápoje s pridaným cukrom alebo sladidlami, či už pôjde o bežné balené nápoje, sirupy alebo energetické nápoje, majú od budúceho roka podliehať novej spotrebnej dani.

Agropotravinárske samosprávy z V4 varujú pred ďalšími protestmi farmárov

Agropotravinárske samosprávy z V4 varujú pred ďalšími protestmi farmárov

VČERA - 13:46Ekonomické

Na jeseň tohto roka môže dôjsť k ďalším protestom, varujú farmári združení vo V4.

Prieskum: Obavy z budúceho uživenia na dôchodku má 42 % obyvateľov Slovenska

Prieskum: Obavy z budúceho uživenia na dôchodku má 42 % obyvateľov Slovenska

VČERA - 12:20Ekonomické

Obavy z toho, ako v budúcnosti vyžijú na dôchodku, má 42 % obyvateľov Slovenska. Súčasní dôchodcovia sú podľa 77 % respondentov často vo finančných problémoch.

Zdaňovať sa budú po novom aj elektronické cigarety či nikotínové vrecúška

Zdaňovať sa budú po novom aj elektronické cigarety či nikotínové vrecúška

VČERA - 12:18Ekonomické

Spotrebná daň z tabakových výrobkov sa má od budúceho roka vzťahovať aj na náplne do elektronickej cigarety, nikotínové vrecúška a iné nikotínové výrobky.