Objem majetku v druhom pilieri dosiahol 8,04 miliardy eur
- 11:09 22.08.2018
- Bratislava

V druhom dôchodkovom pilieri majú sporitelia uložených 8,04 miliardy eur.
Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených Asociáciou dôchodkových správcovských spoločností k 17. augustu tohto roka.
V garantovaných dlhopisových fondoch objem prostriedkov dosiahol 6,17 miliardy eur. V negarantovaných fondoch objem majetku predstavoval 1,86 miliardy eur.
Spomedzi negarantovaných fondov mali sporitelia najviac zdrojov uložených v akciových fondoch, kde dôchodkové správcovské spoločnosti spravovali 996,1 milióna eur. V indexových fondoch spravovali spoločnosti 787,6 milióna eur. V zmiešaných fondoch sa nachádzalo 81,2 milióna eur.

Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba
Uviedol to poslanec parlamentu Gábor Grendel v reakcii na nedeľné vyjadrenia premiéra Roberta Fica.

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa
O téme transakčnej dane by sa mali koaliční lídri rozprávať na koaličnej rade, ktorú plánuje premiér Robert Fico zvolať koncom nasledujúceho týždňa.

Trumpove clá spôsobujú problémy firmám v USA, ktoré sú závislé od výroby v Číne
Obchodný spor amerického prezidenta Donalda Trumpa s Čínou spôsobil zmätky vo firmách v USA, ktoré sa spoliehajú na čínsku výrobu.

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov
Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu
Vlaková doprava medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou je plne obnovená.