• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 2.5.2025Meniny má Žigmund
28°Bratislava

Po náhlych záplavách evakuovali prevažne z kempov vo Francúzsku 1600 ľudí

  • 6:19 10.08.2018
  • Paríž
Po náhlych záplavách evakuovali prevažne z kempov vo Francúzsku 1600 ľudí

Pri evakuáciách pomáhalo asi 400 hasičov a žandárov.

Stovky francúzskych záchranárov evakuovali vo štvrtok i s pomocou vrtuľníkov zhruba 1600 ľudí prevažne z kempingov v troch departmentoch na juhu Francúzska, kde prudké lejaky spôsobili bleskové záplavy a rozvodnenie riek.

S odvolaním sa na vyhlásenie francúzskeho ministra vnútra Gérarda Collomba o tom informovala agentúra AP.

Záplavami najhoršie zasiahnutý bol department Gard, kde z letného táboriska pri obci Saint-Julien-de-Peyrolas evakuovali 119 detí, z ktorých mnohé pochádzali z Nemecka.

Vysokopostavený predstaviteľ tohto departmentu Thierry Dousset povedal pre televíznu stanicu BFM-TV, že v celom Garde evakuovali z piatich kempingov zhruba 750 ľudí. Podľa BFM-TV je nezvestnou osobou 70-ročný Nemec, ktorý dohliadal na jeden z kempingov a údajne ho v dodávke zmietla záplavová voda. Po mužovi pátrali aj potápači.

S drobnými poraneniami previezli do nemocníc v departmente Gard podľa miestnych úradov dovedna 10 ľudí vrátane štyroch nemeckých detí, ktoré v meste Bagnols-sur-Ceze hospitalizovali pre podchladenie.

Pri evakuáciách, ku ktorým došlo aj v departmentoch Ardeche a Drôme, pomáhalo asi 400 hasičov a žandárov.

Množstvo ciest zostalo v oblasti aj v noci na piatok neprejazdných. Podľa miestnych úradov nejaký čas potrvá, kým záplavy ustúpia. Ľudí preto vyzvali, aby ostali ostražití.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR/AP
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Metsolová: Slobodné médiá sú štítom demokracie, EP ich bude vždy brániť

Metsolová: Slobodné médiá sú štítom demokracie, EP ich bude vždy brániť

DNES - 16:12Zahraničné

Predstavitelia Európskeho parlamentu pri príležitosti sobotného Svetového dňa slobody tlače zdôraznili nevyhnutnosť nezávislej žurnalistiky pre fungovanie demokracie.

Vedenie AfD: Označenie našej strany za extrémistickú je ranou pre demokraciu

Vedenie AfD: Označenie našej strany za extrémistickú je ranou pre demokraciu

DNES - 14:07Zahraničné

Vedenie nemeckej protiimigračnej strany AfD v piatok kritizovalo rozhodnutie nemeckej kontrarozviedky, ktorá označila túto stranu za pravicovo-extrémistickú organizáciu.

DPC udelila TikToku pokutu 530 miliónov eur

DPC udelila TikToku pokutu 530 miliónov eur

DNES - 13:34Zahraničné

Írska Komisia pre ochranu údajov v mene EÚ v piatok spoločnosti TikTok udelila pokutu 530 miliónov eur pre porušenie pravidiel ochrany osobných údajov európskych používateľov.

Na streche Sixtínskej kaplnky vztýčili komín, ktorým oznámia zvolenie pápeža

Na streche Sixtínskej kaplnky vztýčili komín, ktorým oznámia zvolenie pápeža

DNES - 9:53Zahraničné

Vo Vatikáne v piatok pokračujú prípravy na nadchádzajúce konkláve, na ktorom kardináli zvolia nástupcu zosnulého pápeža Františka.

Americký viceprezident: Vojna na Ukrajine sa v dohľadnom čase neskončí

Americký viceprezident: Vojna na Ukrajine sa v dohľadnom čase neskončí

DNES - 9:48Zahraničné

Americký viceprezident J. D. Vance v rozhovore pre televíziu Fox News zverejnenom v piatok vyhlásil, že vojna na Ukrajine „sa v dohľadnom čase neskončí“.