Okrem horúčav je potrebné rátať i s búrkami

Ani nedeľa sa zrejme neobíde bez búrok. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) ich očakáva až do večera, s výnimkou juhozápadu, na celom území Slovenska.
Do 20.00 h platí výstraha 1. stupňa pred búrkami pre Trenčiansky, Banskobystrický, Žilinský, Košický a Prešovský kraj. „S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm, a tiež nárazy vetra s rýchlosťou 65 - 85 km/h,“ uvádzajú meteorológovia na webe SHMÚ.
V nedeľu popoludní je potrebné rátať aj s veľkými horúčavami. V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji i okresoch Veľký Krtíš a Krupina v Banskobystrickom kraji môže medzi 14.00 a 17.00 h teplota vzduchu dosiahnuť 35 stupňov Celzia. Na 33 až 34 stupňov sa môžu teploty vyšplhať aj v Trenčianskom kraji a časti Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja.

Polícia varuje pred falošnými pracovníčkami charity
Ženy sa snažili od obetí vylákať peniaze.

Z výdajných boxov mizli zásielky. Polícia odhalila podvodníkov
Polícia objasnila sériu krádeží zásielok z výdajných boxov.

Rada STVR obsadila miesta členov Etickej komisie
Etická komisia ako poradný orgán Rady STVR má konkrétne personálne obsadenie.

Poslanci NR SR schválili zmeny v aktívnych zálohách aj zriadenie žandárov
Poslanci Národnej rady SR v utorok schválili zmeny v aktívnych zálohách, ktoré po novom nahradia Národné obranné sily.

Matovič: Koalícia si pri rokovaní o vete prezidenta navzájom neverí
Koaličné strany si pri rokovaní o prezidentom SR Petrom Pellegrinim vetovaných zákonoch navzájom neveria.