Branislava Pašku obvinili za nákupy ultrazvukov do košickej nemocnice

Branislav Paška je obvinený za nákupy ultrazvukov do košickej nemocnice. Voči rozhodnutiu vyšetrovateľa podal sťažnosť. V pondelok o tom informoval Denník N.
Po takmer troch rokoch vyšetrovania nákupov ultrazvukov v košickej univerzitnej nemocnici polícia obvinila prvú osobu, a to synovca bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku Branislava. Ten bol podľa Denníka N v roku 2013, teda v čase nákupov ultrazvukov, ktorých cena bola dvojnásobná ako v iných nemocniciach, šéfom verejného obstarávania v nemocnici. Z funkcie ho odvolali po tom, čo zbil v Košiciach na Hlavnej ulici spolu s ďalšími príbuznými jednu ženu.
Paškovo obvinenie Denníku N potvrdil Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). „Trestné stíhanie bolo začaté 29. októbra 2015. Obvinenie bolo vznesené 30. apríla 2018 Branislavovi P. za zločin machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. O sťažnosti obvineného voči uzneseniu o vznesení obvinenia zatiaľ prokurátor nerozhodol,“ uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.
Košická nemocnica vyhlásila, že na otázky, ako obvinenie hodnotí a či ešte zamestnáva Branislava Pašku, odpovie v utorok (22.5.).

Z trhu sťahujú silikónovú pomôcku do kuchyne
V pomôcke sa podľa hygienikov zistilo nadlimitné množstvo prchavých látok.

Opoziční politici reagovali na list od Fica
Nenávisť šíri podľa Gröhlinga a Remišovej premiér.

Akademický senát Filmovej a televíznej fakulty VŠMU je priebehom voľby riaditeľa STVR pobúrený
Akademický senát Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave vyjadril pobúrenie nad priebehom pondelkovej voľby generálnej riaditeľky STVR.

Gašpar: OČTK by mali konať a nebagatelizovať silnejúce prejavy nenávisti
Orgány činné v trestnom konaní by mali okamžite konať a nebagatelizovať silnejúce prejavy nenávisti. Uviedol to na utorkovej tlačovej konferencii podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar.

Vládni politici podľa Matoviča prekrývajú svoje zlyhania šírením strachu
Koaliční politici podľa opozičného hnutia Slovensko prekrývajú svoje zlyhania šírením nenávisti v spoločnosti.