• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.5.2025Meniny má Viktória
Bratislava

Nitriansky kraj dá za autobusovú prepravu 200 miliónov

  • 12:44 29.07.2013
  • BRATISLAVA
Nitriansky kraj dá za autobusovú prepravu 200 miliónov

Nitriansky samosprávny kraj pripravuje tender na prevádzkovanie vnútroštátnej pravidelnej prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme na desať rokov.

Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb v okresných mestách kraja má byť v rozsahu 150 mil. až 200 mil. eur. Plánované prepravné výkony v autobusovej verejnej doprave v uvedenom období majú byť spolu okolo 240 mil. kilometrov.

Ako Nitriansky kraj predbežne informoval vo Vestníku verejného obstarávania, súťaž na prímestskú autobusovú dopravu vo verejnom záujme chce vyhlásiť začiatkom septembra.

Verejnú autobusovú dopravu na prímestských linkách v Nitrianskom kraji v súčasnosti zabezpečujú štyria prepravcovia. Spoločnosť Arriva Nitra a.s. (predtým Veolia Transport Nitra, a.s.) prevádzkuje v kraji 95 a Slovenská autobusová doprava Nové Zámky, a.s. 90 liniek.

Kraj má s oboma spoločnosťami uzavreté zmluvy o službách vo verejnom záujme vo vnútroštátnej pravidelnej prímestskej autobusovej doprave s platnosťou od 1. januára 2010 do 31. decembra 2015. Dvaja menší čisto súkromní dopravcovia prevádzkujú jednu prímestskú linku - Viliam Turan - Turancar jazdí na trase Nitra - Bratislava a Štefan Bednárik na trase Topoľčany - Nitra.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

VČERA - 20:37Ekonomické

Banka ohlásila plánovanú odstávku elektronických služieb.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

VČERA - 11:28Ekonomické

Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

18:07 08.05.2025Ekonomické

Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

12:53 08.05.2025Ekonomické

Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

21:28 07.05.2025Ekonomické

Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.