Záujem o spoje pred Veľkou nocou stúpa, niektoré vlaky sú už obsadené
- 14:19 26.03.2018
- Bratislava

Miesta vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) počas Veľkej noci sa postupne napĺňajú. Ľudia totiž už tradične cez veľkonočné sviatky cestujú za svojimi blízkymi či známymi.
Už v súčasnosti sú napríklad na 100 % obsadené miesta vo vlaku InterCity (IC), ktorý vo štvrtok 29. marca vyráža o 15.46 h z Bratislavy a smeruje do Košíc. Zároveň je na 99 % obsadený v tento deň IC vlak s odchodom z hlavného mesta o 17.43 h smerom do Košíc.
Rovnako je úplne vypredaný aj EuroCity (EC) vlak, ktorý vo štvrtok vyráža o 17.51 h z Prahy a ide do Košíc. Na 95 % je tiež vypredaný rýchlik v tento deň, ktorý štartuje o 23.43 h z hlavného mesta a ide do Humenného.
„Cestujúcim odporúčame, aby si v záujme osobného komfortu vo vlaku včas zabezpečili miestenky, hoci väčšina vlakov ZSSK nie je povinne miestenková,“ priblížil hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.
Dopravca pritom počas veľkonočného obdobia vypraví dva mimoriadne vlaky. Jeden rýchlik pôjde v stredu 28. marca s odchodom z Bratislavy o 13.51 h a smeruje do Košíc. Druhý mimoriadny rýchlik pôjde v utorok 3. apríla z Košíc o 14.16 h smerom do Bratislavy.
„Na oba vlaky, ktoré aktuálne ponúkajú dostatok voľných miest, je možné kúpiť si rezervácie miesta,“ doplnil Kováč. ZSSK zároveň vypraví aj 17 posilových vlakov, ktoré sú zapracované v platnom cestovnom poriadku. S ohľadom na technické možnosti budú podľa Kováča posilňované aj vybrané pravidelné linky.

Opozícia: Smer škodí poľnohospodárom a ignoruje kľúčové problémy rezortu
Opoziční poslanci reagovali na utorkovú tlačovú konferenciu premiéra Roberta Fica a ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča.

PS: Zvýšenie príspevku na osobnú asistenciu o 19 centov na hodinu je výsmech
Osobným asistentom je podľa PS potrebné podať pomocnú ruku.

EÚ plánuje nový poplatok, dotkne sa objednávok spoza hraníc
Pre miliardy balíčkov zavedú paušálny poplatok.

Hrozí zrušenie 13. dôchodku? Premiér poslal odkaz zamestnávateľom
Premiér reagoval na návrh niektorých opatrení Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR.

Alojz Hlina spochybnil plnenie úloh ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka
Opozičný poslanec Alojz Hlina zo strany Sloboda a Solidarita skritizoval utorkové vyjadrenia predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča .