• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 15.5.2025Meniny má Žofia, Sofia
10°Bratislava

Po piatkovej zrážke vlakov v Pezinku ostávajú v UNB traja pacienti

  • 12:53 17.03.2018
  • Bratislava
Po piatkovej zrážke vlakov v Pezinku ostávajú v UNB traja pacienti

Po piatkovej (16.3.) zrážke osobného vlaku a rušňovlaku v Pezinku ostávajú v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) hospitalizovaní traja pacienti. Potvrdila to hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Všetci traja utrpeli vážne zranenia. Jedného z nich do UNB priviezli s ťažkým poranením v oblasti hlavy a hrudníka, museli ho operovať. „Hospitalizovaní pacienti sú v súčasnosti mimo ohrozenia života a ich zdravotný stav je stabilizovaný,“ povedala Kliská.

V UNB v piatok celkovo ošetrili 18 pacientov, ktorých rozsah zranení bol rôzny. Pätnásť pacientov utrpelo ľahšie poranenia, najčastejšie to boli tržné rany, poranenia v oblasti hlavy a dolných končatín. Títo pacienti boli ošetrení ambulantne a následne boli z nemocnice prepustení.

V osobnom vlaku z Malaciek do Leopoldova, ktorý sa v piatok večer zrazil s rušňovlakom spoločnosti Lokorail, sa viezlo približne 80 cestujúcich. Príčiny zrážky, jej okolnosti a následky budú predmetom policajného vyšetrovania. Polícia začala v tejto veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

Vykonaná dychová skúška u rušňovodiča osobného vlaku požitie alkoholických nápojov nepreukázala, druhému rušňovodičovi bol nariadený odber krvi za účelom zistenia prítomnosti alkoholu,“ povedala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Slamková.

Škoda spôsobená zrážkou je predbežne odhadnutá na 800.000 eur.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR

SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR

DNES - 21:55Domáce

Opozičné SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Šéf SaS Branislav Gröhling ho označil za frašku.

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi

DNES - 21:10Domáce

Polícia obvinila z podnecovania muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať premiérovi Robertovi Ficovi.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať

DNES - 21:05Domáce

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.

Polícia pátra po dvoch malých dievčatkách

Polícia pátra po dvoch malých dievčatkách

DNES - 20:28Domáce

Sestry sú vo veku štyri a sedem rokov.

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil

DNES - 19:26Domáce

Premiér sa v súvislosti s atentátom zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.