• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 16.5.2025Meniny má Svetozár
Bratislava

Všetci poslanci Mosta-Híd podpísali podporu novej vláde

  • 10:42 15.03.2018
  • Bratislava
Všetci poslanci Mosta-Híd podpísali podporu novej vláde

Všetkých 14 poslancov Mosta-Híd podpísalo podporu novej vláde, ktorá vznikne po demisii Roberta Fica (Smer-SD).

Na tlačovej konferencii to oznámil líder Mosta-Híd Béla Bugár s tým, že jeho strana vie, čo robí a ako robí, že takýto postup môže napätie v spoločnosti znížiť a je to tiež ústretový krok voči požiadavkám organizátorov protestov.

Bugár tu zdôraznil, že jeho strana zotrvaním v koalícii po rozhodnutí premiéra abdikovať koná plne v súlade s uznesením republikovej rady. „Ja som v pondelok (12.3.) po republikovej rade prečítal uznesenie, ale niektorí počúvali len prvé dve vety. Tretia veta hovorí, že predsedníctvo má mandát v prípade ďalšieho vývoja konať bez nutnosti zvolať republikovú radu. Táto veta teda hovorí, že ak nastane zmena vo vývoji, predsedníctvo môže rozhodnúť. A včera aj rozhodlo, keďže premiér ponúkol svoju demisiu,“ vysvetľoval Bugár.

Podľa jeho slov Fico ešte minulý týždeň abdikáciu kategoricky odmietol. "Na republikovej rade boli aj otázky, že ak by k tomu náhodou došlo, či demisia je v tretej vete obsiahnutá. Aj Lucia Žitňanská vysvetľovala delegátom, že v tejto vete je zahrnutá aj demisia. V súvislosti s jej rozhodnutím nepokračovať v novej vláde poznamenal, že to bola dohoda v koalícii.

Napriek tomu viacero predstaviteľov Mosta-Híd doteraz novinárom hovorilo, že možnosťou sú len predčasné voľby alebo povalenie vlády. Medzi nimi bol aj predseda poslaneckého klubu Gábor Gál. „My sme hovorili, že rekonštrukcia vlády neprichádza do úvahy, požiadavka bola, že musí odstúpiť aj premiér. Tiež som povedal, že toto je iná situácia, o ktorej bude rokovať naše predsedníctvo,“ poznamenal.

Na otázku, či si Bugár nemyslí, že Fico aj po abdikácii bude v skutočnosti riadiť kabinet naďalej, odpovedal protiotázkou. „Myslíte si, že nový premiér bude nesvojprávny?“ pýtal sa. Či okrem abdikácie premiéra žiadal Most-Híd aj odstúpenie policajného prezidenta, Bugár priamo neodpovedal. „Vždy budeme hovoriť o tom, čo momentálne považujeme za dohodnuté,“ uistil.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR

SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR

VČERA - 21:55Domáce

Opozičné SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Šéf SaS Branislav Gröhling ho označil za frašku.

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi

VČERA - 21:10Domáce

Polícia obvinila z podnecovania muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať premiérovi Robertovi Ficovi.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať

VČERA - 21:05Domáce

Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.

Polícia pátra po dvoch malých dievčatkách

Polícia pátra po dvoch malých dievčatkách

VČERA - 20:28Domáce

Sestry sú vo veku štyri a sedem rokov.

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil

Fico priznal zdravotné problémy po atentáte, útočníkovi odpustil

VČERA - 19:26Domáce

Premiér sa v súvislosti s atentátom zúčastní len na nevyhnutných úkonoch.