V Žiline a Prešove si uctia pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej koncertmi

V Žiline a v Prešove si v nedeľu podvečer uctia koncertmi pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny
Kušnírovej. Koncert na prešovskej Hlavnej ulici začne o 17.00 h, na Mariánskom námestí v Žiline sa uskutoční o hodinu neskôr.
„Hlavným posolstvom koncertov je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka a spolupatričnosť s ľuďmi, ktorým záleží na našej krajine. Vražda Martiny a Jána je tragédiou, ktorá nás hlboko zasiahla. Umenie potrebuje pre svoju existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncertmi im chceme vzdať úctu,“ povedal spoluorganizátor podujatí Michal Kaščák.
Výber miest koncertov nie je náhodný, z okolia Žiliny, zo Štiavnika totiž pochádzal zavraždený novinár, jeho snúbenica z Gregoroviec, ktoré sa nachádzajú v blízkosti metropoly Šariša.
Na žilinskom koncerte pre Jána a Martinu vystúpia Mňága a Žďorp, Korben Dallas, Para, Katarzia, Folklórny súbor Rozsutec, BASIE, Dáša Fon Fľaša či ZDŽAF. Moderátorom bude Anton Šulík z Mestského divadla Žilina. V metropole Šariša sa predstavia spevácky zbor Gregos z Gregoroviec, Michael Kocáb a Karpatské Chrbáty, Chiki liki tu-a, Bez Ladu a Skladu, Katka Koščová, Komajota, FÚZY MÚZY a David Kollar, Akustika, Klena & Klenoty, huslisti Ján Bogdan, Martin Jeriga a klavirista Erik Jámbor.
Organizátormi koncertov sú festival Pohoda, Mestské divadlo Žilina a kultúrne centrá Stanica Žilina-Záriečie a Nová synagóga Žilina, v Prešove klub Stromoradie a kapela Chiki liki tu-a.

Peter Pellegrini sa zúčastní na inauguračnej svätej omši pápeža Leva XIV.
Prezident SR Peter Pellegrini v nedeľu odcestuje do Ríma pri príležitosti inauguračnej svätej omše novozvoleného pápeža Leva XIV.

V Malej Fatre našli rastlinu, ktorá tam nemá čo robiť
Rastlina patrí k inváznym druhom.

SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR
Opozičné SaS a KDH kritizovali štvrtkové zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Šéf SaS Branislav Gröhling ho označil za frašku.

Šutaj Eštok: Polícia obvinila muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať Ficovi
Polícia obvinila z podnecovania muža s valaškou, ktorý sa mal vo videu vyhrážať premiérovi Robertovi Ficovi.

Z trhu sťahujú nebezpečné kreslo. Ak ho máte, nesmiete ho používať
Slovenská obchodná inšpekcia odporúča zákazníkom, aby kreslo vrátili v mieste predaja.