• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 17.5.2025Meniny má Gizela
Bratislava

Most-Híd rokuje o tom, čo s Kaliňákom a Gašparom

  • 14:42 01.03.2018
  • Bratislava
Most-Híd rokuje o tom, čo s Kaliňákom a Gašparom

Vládny Most-Híd rokuje o tom, čo s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom (Smer-SD) a policajným prezidentom Tiborom Gašparom.

Bugárovci sa zišli v Národnej rade SR po rokovaní Koaličnej rady, ktorá sa zaoberala súčasnou situáciou okolo vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

V Moste-Híd sú názory, že by Kaliňák mal odstúpiť z funkcie ministra. Prichádzajúci členovia strany nepovedali, či žiadajú Kaliňákovu hlavu a či v prípade jeho zotrvania vo funkcii odíde Most-Híd z koalície. Hovoriť chcú vo vnútri strany.

František Šebej pred rokovaním ale priznal, že zdieľa názor ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej, že na úrade vlády nemôžu byť ľudia spolupracujúci s mafiou. Prepojenia politiky s talianskou mafiou považuje za „desné“. „Vôbec som si nepredstavoval, že niečo také je možné,“ povedal novinárom pri príchode na rokovanie.

Žitňanská nepovedala, či plánuje odísť z vlády podobne, ako to urobil Marek Maďarič. Nepovedala ani to, či by mal odstúpiť Kaliňák a či odíde Most-Híd z vlády. „Teraz sa nebudem vyjadrovať k ničomu,“ povedala.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vysoký krvný tlak môže zvýšiť riziko demencie, je nutné merať si ho správne

Vysoký krvný tlak môže zvýšiť riziko demencie, je nutné merať si ho správne

DNES - 6:27Domáce

Vysoký krvný tlak môže zvýšiť riziko demencie, je však nutné merať si ho správne. Aspoň hodinu pred meraním nie je vhodné piť alkohol, kávu a fajčiť.

SHMÚ varuje pred vetrom a mrazom

SHMÚ varuje pred vetrom a mrazom

VČERA - 19:46Domáce

Na väčšine územia SR treba počítať s prízemným mrazom.

Vlak zrazil človeka, na miesto vyslali hasičov

Vlak zrazil človeka, na miesto vyslali hasičov

VČERA - 18:36Domáce

Osoba zraneniam podľahla.

Drucker: Predprimárne vzdelávanie je najlepšia pomoc štátu deťom a rodinám

Drucker: Predprimárne vzdelávanie je najlepšia pomoc štátu deťom a rodinám

VČERA - 17:51Domáce

Predprimárne vzdelávanie je najlepšia podpora, akú štát môže mladým rodinám s deťmi dať. Je to najúčinnejšia investícia do vzdelania, akú môže vláda urobiť.

Nitriansky samosprávny kraj chce zameniť pozemky na školách za súkromný penzión, SaS to kritizuje

Nitriansky samosprávny kraj chce zameniť pozemky na školách za súkromný penzión, SaS to kritizuje

VČERA - 16:33Domáce

Kšeftovaním s penziónmi a pozemkami nazvala opozičná SaS zámer Nitrianskeho samosprávneho kraja zameniť pozemky v areáloch stredných škôl v Nových Zámkoch a v Šuranoch za penzión v obci Radava.