Žene, ktorá predávala lieky neznámeho pôvodu, hrozí 5 -12 ročný trest

Bratislavčanke, ktorá predávala prostredníctvom internetu lieky neznámeho pôvodu, medzi nimi napríklad aj lieky na vyvolanie potratov, hrozí v prípade dokázania viny päť až 12-ročný trest odňatia slobody.
Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru zadržali podozrivú ženu 1. februára v Trenčíne. Lieky ponúkala prostredníctvom webovej stránky www.ru-486.eu.
Na stránku ponúkajúcu rôzne lieky napriek tomu, že nejde o internetovú lekáreň, upozornil Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) ešte 24. januára. Podľa hovorkyne ŠÚKL Alice Štrbavej zaevidoval na ňu viacero podnetov. Stránka ponúka aj lieky viazané výlučne na lekársky predpis a lieky, ktoré nie sú registrované v SR. „Lieky sú neznámeho pôvodu a nespĺňajú požiadavky zákona o liekoch a zdravotníckych pomôckach. ŠÚKL tak nemôže zaručiť ich kvalitu, účinnosť a bezpečnosť,“ uviedla Štrbavá. Webstránka nie je podľa jej slov legálnou online lekárňou, ktorá by bola registrovaná ako verejná lekáreň prevádzkujúca internetový výdaj.

Hliadka zachránila zraneného holuba, nachádzal sa na školskom dvore
Policajti kontaktovali pracovníka Štátnej ochrany prírody.

SHMÚ varuje: V týchto okresoch klesne teplota na mínus dva stupne
Prízemný mráz môže byť najmä na severe a strede Slovenska.

SaS navrhuje, aby mohli volebnú kampaň viesť aj tzv. tretie osoby
Opozičná SaS navrhla, aby sa mohli do zákona vrátiť tzv. tretie strany ako subjekty, ktoré môžu za stanovených podmienok viesť volebnú kampaň.

PS: Ak Slovensko odmietne pandemickú zmluvu, Šaško musí skončiť. Je to krok do izolácie
Ak naši zástupcovia neodsúhlasia vo Švajčiarsku tzv. pandemickú dohodu a Slovensko pôjde proti vôli ministra zdravotníctva Kamila Šaška, mal by zo svojej funkcie odísť.

KDH upozorňuje, že Slovensko si odmietnutím pandemickej dohody urobí medzinárodnú hanbu
Opozičné KDH upozorňuje na to, že opäť hrozí, že Slovensko si urobí medzinárodnú hanbu a ako jediné nepodpíše pandemickú dohodu.