Žiaci majú polročné prázdniny, kedy budú jarné?

Žiaci základných a stredných škôl si v piatok užívajú deň voľna. Dôvodom sú polročné prázdniny.
V stredu (31.1.) si žiaci z rúk svojich učiteľov prevzali výpisy slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu a správania za prvý polrok.
„Výpis nie je verejnou listinou, čo znamená, že ho nie je možné použiť ako oficiálny dokument a nie je nevyhnutné ho škole vrátiť. Vydanie výpisu hodnotenia je pre školy povinnosťou, ktorá vyplýva zo zákona,“ uviedol rezort školstva. Vysvedčenie za prvý polrok sa vydáva na základe žiadosti plnoletého žiaka, zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia a následne sa musí vrátiť.
V tomto školskom roku dostalo polročné vysvedčenie takmer 469.000 žiakov základných škôl a viac ako 222.000 stredoškolákov. Po dni voľna sa žiaci do lavíc vrátia v pondelok 5. februára.
Po polročných prázdninách čaká žiakov ďalšie voľno v rámci jarných prázdnin. Tento rok budú prvými krajmi Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky, v ktorých si žiaci oddýchnu od 19. februára do 23. februára. Potom nasledujú Košický a Prešovský kraj (26.2.-2.3.) a nakoniec Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj (5.3.-9.3.). Harmonogram prázdnin zverejňuje na svojej stránke www.minedu.sk Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

KDH víta, že na čele Nemecka bude konzervatívny politik
Opozičné KDH víta, že na čele demokratickej veľmoci, akou Nemecko je, bude konzervatívny politik.

KDH vyzýva premiéra na prehodnotenie plánovanej cesty do Moskvy
Opozičné KDH vyzýva predsedu vlády SR Roberta Fica, aby prehodnotil svoju plánovanú cestu do Moskvy na oslavy konca druhej svetovej vojny.

Polícia pátra po nezvestnej Dominike. Nevideli ste ju?
Dievčina je už niekoľko dní nezvestná.

Polícia pátra po nezvestnom Sebastiánovi
Do pátrania po chlapcovi boli okrem polície zapojení aj dobrovoľníci.