• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
18°Bratislava

Expertom sa podarilo nabúrať do systému Boeingu 757

  • 19:59 19.11.2017
  • Washington
Expertom sa podarilo nabúrať do systému Boeingu 757

Lietadlá 757 prestal Boeing vyrábať v roku 2004, no letecké spoločnosti ich stále používajú.

Americké ministerstvo vnútornej bezpečnosti tento týždeň priznalo, že vlani sa jeho expertom v rámci testu podarilo nabúrať do systému Boeingu 757. Informovali o tom americká televízia CBS a portál Avionics.

Ministerstvo zdôraznilo, že získané poznatky už využilo na zavedenie nových bezpečnostných opatrení. Spoločnosť Boeing uviedla, že výsledky testu nenaznačujú významnú hrozbu, pretože test sa uskutočnil na staršom lietadle so staršími systémami. Lietadlá 757 prestal Boeing vyrábať v roku 2004, no letecké spoločnosti ich stále používajú.

Testovanie uskutočnilo ministerstvo v septembri minulého roka na lietadle odstavenom na letisku v štáte New Jersey. Odborníkom trvalo dva dni, kým sa na diaľku nabúrali do systémov stroja.

Lietadla sa nikto nedotkol, nemali sme narušiteľa zvnútra. Využili sme bežné postupy na prerazenie bezpečnosti a boli sme schopní vytvoriť si našu prítomnosť v systémoch lietadla,“ uviedol predstaviteľ ministerstva Robert Hickey. Dodal, že využili vysokofrenvenčné spojenie.

Viac informácií ministerstvo z bezpečnostných dôvodov neuviedlo.

Podnetom k testovaniu bol incident z roku 2015, keď odborník v oblasti bezpečnosti oznámil Federálnemu úradu pre vyšetrovanie (FBI), že počas letu sa mu podarilo nabúrať do zábavného systému lietadla.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: wikimedia.org
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Súdny dvor EÚ: EK pochybila pri odmietnutí zverejniť správy v kauze Pfizergate

Súdny dvor EÚ: EK pochybila pri odmietnutí zverejniť správy v kauze Pfizergate

DNES - 11:35Zahraničné

Európska komisia pochybila, keď odmietla zverejniť textové správy medzi predsedníčkou EK Ursulou von der Leyenovou a šéfom farmaceutickej spoločnosti Pfizer Albertom Bourlom.

Írsky premiér Martin kritizoval Orbána za nezmyselné vetovanie

Írsky premiér Martin kritizoval Orbána za nezmyselné vetovanie

DNES - 10:09Zahraničné

Ukrajina by sa mala z geopolitických dôvodov pripojiť k Európskej únii a je poburujúce, že Maďarsko tomu bráni. Podľa servera economx.hu to vyhlásil írsky premiér Micheál Martin.

Za problémy v tehotenstve môže aj zmena klímy, tvrdí štúdia

Za problémy v tehotenstve môže aj zmena klímy, tvrdí štúdia

DNES - 9:38Zahraničné

Horúčavy podnietené globálnym otepľovaním celosvetovo zvyšujú riziko nebezpečných komplikácií počas tehotenstva.

Costa: EÚ je oddaná európskej budúcnosti Bosny a Hercegoviny

Costa: EÚ je oddaná európskej budúcnosti Bosny a Hercegoviny

DNES - 8:54Zahraničné

Predseda Európskej rady António Costa v utorok dopoludnia navštívil Bosnu a Hercegovinu v rámci turné po krajinách západného Balkánu.

Brazílsky prezident sa pokúsi presvedčiť Putina, aby osobne rokoval so Zelenským

Brazílsky prezident sa pokúsi presvedčiť Putina, aby osobne rokoval so Zelenským

DNES - 8:19Zahraničné

Luiz Inácio Lula da Silva uviedol, že sa pokúsi osobne presvedčiť ruského prezidenta Vladimira Putina, aby sa zúčastnil na priamych rokovaniach s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Turecku.