V pondelok môže na Slovensku snežiť aj v nižších polohách

Začiatkom týždňa sa na Slovensku očakáva sneženie aj v nižších polohách.
Pondelok (13.11.) má byť na väčšine územia Slovenska daždivý. Na horách, západe a severe aj v nižších polohách môže aj snežiť. Na svojom facebookovom profile o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
„Keďže na prednej strane tlakovej níže k nám bude prechodne prúdiť teplejší vzduch, hranica sneženia bude v noci prechodne na väčšine územia až vo výške okolo 1500 metrov nad morom. Už v jej druhej polovici sa však začne na západe Slovenska opäť ochladzovať a na krajnom západe môže v ranných hodinách snežiť už v polohách okolo 500 metrov nad morom,“ uvádza SHMÚ.
Hranica sneženia má podľa meteorológov v priebehu dňa klesať aj na ostatnom území Slovenska. V polohách, kde bude teplota vzduchu trvalo pod bodom mrazu - asi 1600 metrov nad morom a vyššie, sa očakáva do pondelkového večera ojedinele až 30 centimetrov nového snehu.

Podľa Kaliňáka zákony týkajúce sa slobody prejavu treba sprecizovať
Minister obrany Robert Kaliňák si myslí, že legislatívy týkajúce sa slobody prejavu treba sprecizovať.

PS chce ísť do volieb samostatne, spájanie s inými stranami neplánuje
Opozičné hnutie Progresívne Slovensko chce ísť do parlamentných volieb samostatne a neplánuje sa spájať s inými stranami.

SHMÚ vydal výstrahu pre jeden okres
Počas nedele sa tu môže vyskytnúť silnejší vietor.

Pravidelné testovanie je dôležité pre prevenciu sexuálnych ochorení
Pravidelné testovanie je najdôležitejším krokom k prevencii aj včasnej liečbe sexuálne prenosných ochorení.

Tragická nehoda: Auto pri predbiehaní zrazilo muža
Chodec zomrel po zrážke s autom.