Twitter zakáže reklamy od ruských médií RT a Sputnik
- 6:17 27.10.2017
- New York

Spoločnosť Twitter oznámila, že nepovolí zadávať reklamy dvom ruským štátnym médiám - televízii RT a agentúre Sputnik. Podľa amerických spravodajských služieb sa totiž mali podieľať na zasahovaní do volieb prezidenta USA v roku 2016, informovala vo štvrtok agentúra AP.
Sociálna sieť so sídlom v San Franciscu taktiež plánuje venovať peniaze, ktoré získala za reklamy od oboch ruských médií, na podporu externého výskumu o využívaní Twitteru v občianskej angažovanosti a voľbách. Od roku 2011 to predstavuje 1,9 milióna dolárov (vyše 1,6 milióna eur).
Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová podľa agentúry TASS označila rozhodnutie spoločnosti Twitter za „ďalší agresívny krok“ učinený pod tlakom amerických spravodajských služieb. Moskva podľa nej podnikne odvetné opatrenia.
Spoločnosti Twitter, Facebook a Google sa chystajú na budúci týždeň verejne vypovedať pred americkým Kongresom v súvislosti s vlaňajším údajným zasahovaním Ruska do americkým prezidentských volieb.

Raši v Budapešti: Vzťahy Slovenska s Maďarskom sú vynikajúce vo všetkých oblastiach
Vzťahy medzi Slovenskou republikou a Maďarskom sú vynikajúce na úrovni vlád, parlamentov i vo všetkých pracovných oblastiach vzájomnej spolupráce, uviedol Richard Raši.

Kremeľ odmietol „neobjektívne závery“ ICAO a zodpovednosť za nehodu letu MH17
Kremeľ v utorok odmietol „neobjektívne závery“ Medzinárodnej organizácie civilného letectva, podľa ktorých je Rusko zodpovedné za zrútenie lietadla malajzijských aerolínii nad východom Ukrajiny v júli 2014.

Pápež Lev XIV. chce posilniť dialóg so židovskými komunitami
Pápež Lev XIV. v liste židovským komunitám vo svete prisľúbil, že rímskokatolícka cirkev s nimi chce posilniť dialóg.

Depardieu je vinný, potvrdil súd
Parížsky súd v utorok uznal francúzskeho herca Gérarda Depardieua vinným z napadnutia dvoch žien počas nakrúcania filmu v roku 2021. Uložil mu 18-mesačný podmienečný trest.

UNHCR je znepokojený z prísnej politiky Nemecka v oblasti migrácie
Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov vyjadril znepokojenie z rozhodnutia Nemecka posilniť kontroly na hraniciach a odmietať žiadateľov o azyl.