• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 25.5.2025Meniny má Urban
Bratislava

Meteorológovia majú pre Slovensko dobrú správu

  • 16:01 05.08.2017
  • Bratislava
Meteorológovia majú pre Slovensko dobrú správu

Budúci týždeň by však podľa meteorológov mal byť "ako na hojdačke".

Horúčavy sa na väčšine územia Slovensku dnes skončia, v nedeľu (6.8.) sa má výrazne ochladiť. Vysoké teploty sa však majú v strede týždňa vrátiť. Budúci týždeň by podľa meteorológov mala byť teplota vzduchu "ako na hojdačke". Predpovedá to Slovenský hydrometeorologický ústav na sociálnej sieti.

Ochladenie zasiahne najprv západ územia a neskôr aj zvyšok Slovenska,“ avizujú. V nedeľu sa má od západu výrazne ochladzovať, s tým, že na Kysuciach a Orave bude maximum teploty 21 až 23 stupňov Celzia, ale na juhu stredného Slovenska až do 32 stupňov.

Pondelok (7.8.) má byť chladný na celom území s maximami od 16 do 26 stupňov. „V utorok (8.8.) sa mierne oteplí, v stredu (9.8.) a vo štvrtok (10.8.) bude oteplenie veľmi výrazné. Počas stredy a štvrtka očakávame najvyššiu teplotu od 29 do 35 stupňov,“ predpovedajú.

Od piatka (11.8.) do nedele (13.8.) sa má nanovo výrazne ochladiť. „Počas najbližších ôsmich dní nás po teplotnej stránke čaká počasie ako na hojdačke,“ píšu meteorológovia. Treba počítať aj so zrážkami. „A to najmä v nedeľu, pondelok a tiež aj v druhej polovici budúceho týždňa,“ dodávajú.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na Kysuciach havarovalo lietadlo

Na Kysuciach havarovalo lietadlo

VČERA - 21:43Domáce

Na mieste zasahovali záchranári.

Polícia varuje: Táto SMS je podvod!

Polícia varuje: Táto SMS je podvod!

VČERA - 19:24Domáce

Ak vám prišla takáto SMS, nereagujte na ňu, vyzýva polícia.

Útok medveďa na človeka: Toto odkazuje obec

Útok medveďa na človeka: Toto odkazuje obec

VČERA - 18:01Domáce

Medveď v blízkosti závodu napadol človeka, obec vydala stanovisko.

V nedeľu nastane zmena počasia

V nedeľu nastane zmena počasia

VČERA - 17:13Domáce

Sobotná noc bude chladná, v nedeľu však nastane zmena.

Pediatri zaočkovali na Slovensku 3783 detí, ktoré ušli pred vojnou z Ukrajiny

Pediatri zaočkovali na Slovensku 3783 detí, ktoré ušli pred vojnou z Ukrajiny

VČERA - 15:50Domáce

Na Slovensku pediatri zaočkovali od marca 2022 do apríla tohto roku 3783 detí, ktoré ušli pred vojnou z Ukrajiny.