• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 14.4.2024Meniny má Justína
25°Bratislava

Pohoda ponúkla silný program, mala dva vrcholy

  • 9:30 15.07.2013
  • TRENČÍN
Pohoda ponúkla silný program, mala dva vrcholy

Milovníci hudby majú za sebou 17. ročník festivalu Pohoda na letisku v Trenčíne.


Tohtoročnú Pohodu, ktorá ponúkla 130 koncertov, označil jej riaditeľ Michal Kaščák za jednu z najsilnejších a najlepších. Mala dva vrcholy - v piatok to bola superskupina Atoms for Peace Thoma Yorkea a v sobotu formácia Nick Cave and the Bad Seeds.

Okrem nich svoje umenie predviedli napríklad aj Kaiser Chiefs, The Smashing Pumpkins, Major Lazer, Pražský výběr, O.Children, Kate Nash, Django Django, Tony Allen, Bloc Party, Orquesta Buena Vista Social Club, Bonobo, Diplo, Peaches, SBTRKT (DJ set), Justice (DJ set) alebo Amon Tobin - 2 Fingers.

Pohoda, to bola aj Československá filharmónia, projekt Slovenské tance Petra Breinera s györským filharmonickým orchestrom, tradičné vítanie slnka a tiež improvizované klavírne koncerty v areáli.

V literárnom stane Martinus.sk sa prezentovalo množstvo spisovateľov vrátane Američana C.D. Paynea, v Bažant kinematografe premietli krátke filmy, dokumenty, celovečerné hrané filmy, zahraničnú i slovenskú tvorbu.

Pohoďákom prialo aj počasie, kedže tropické teploty z minulých rokov vystriedali príjemne hodnoty okolo 25 stupňov Celzia a občasný dážď.

Pestrý program pripravili organizátori aj v Daylong Kids Parku. Nechýbali ani atrakcie vrátane roller disco s požičovňou kolieskových korčúľ, lezecká stena, Speakers corner, Lišiacke iHrysko plné hier, kolotoče, balón a mnoho iných atrakcií od partnerov festivalu.

Tohtoročná Pohoda zlomila viacero rekordov, už v úvodný deň dorazilo na festival viac ako 20-tisíc ľudí. Niektorí vymenili stany za karavany, ktoré prišli v hojnom počte, bolo ich takmer 80. Vstupenky na budúcoročný festival mizli z Pohoda shopu ako inak opäť rekordnou rýchlosťou. Prvých 999 kusov za uvádzaciu cenu 49 eur sa predalo už vo štvrtok popoludní za 70 minút.

Návštevníci sa mohli zúčastniť na rekordnom počte diskusií, na ktoré došlo široké spektrum osobností, od expremiérky Ivety Radičovej, Michala Handzuša a Dominika Graňáka, cez Karla Schwarzenberga, Toma Nicholsona až po Róberta Bezáka, ktorý bol prekvapením sobotňajšieho EUrópa stanu.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Karel Kryl, popredný predstaviteľ protestsongu, sa narodil pred 80 rokmi

Karel Kryl, popredný predstaviteľ protestsongu, sa narodil pred 80 rokmi

6:37 12.04.2024Kultúra

Od narodenia Karla Kryla, pesničkára a básnika, jedného z najvýznamnejších predstaviteľov protestsongu v bývalom Československu, uplynie dnes 80 rokov.

Československý zlatý slávik Peter Nagy slávi 65. narodeniny

Československý zlatý slávik Peter Nagy slávi 65. narodeniny

6:14 09.04.2024Kultúra

Sám si stále hovorí, že je pesničkár. Dnes patrí medzi popredné osobnosti československej a slovenskej hudobnej scény. Prešovský rodák Peter Nagy oslávi 65. narodeniny.

Úspešná spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková oslavuje 60. narodeniny

Úspešná spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková oslavuje 60. narodeniny

7:53 07.04.2024Kultúra

Slovenská spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková má na svojom konte takmer štyri desiatky úspešných románov.

Kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku aj hudbu

Kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku aj hudbu

19:25 04.04.2024Kultúra

Americká rocková kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku, kompletnú zbierku skladieb a duševné vlastníctvo švédskej spoločnosti Pophouse Entertainment.

V Prahe rozdali ocenenia Anděl 2023, do popredia sa dostávajú mladí interpreti

V Prahe rozdali ocenenia Anděl 2023, do popredia sa dostávajú mladí interpreti

6:07 31.03.2024Kultúra

Akadémia populárnej hudby udelila osem hlavných a šesť žánrových cien. Na pódiu sa pri dekorovaní ocenených striedali skúsenejší aj mladí umelci.