Češka zranená pri útoku na turistov v Hurgade podľahla svojim zraneniam
- 10:49 27.07.2017
- Praha/Káhira

Češka zranená pri útoku na turistov v egyptskom letovisku Hurgada podľahla svojim zraneniam. Informoval o tom dnes spravodajský server Novinky.cz.
Správu o jej úmrtí zverejnil na Twitteri minister zdravotníctva Miloslav Ludvík.
Z Egypta prisla v noci smutna zprava. Nase pacientka skonala. Uprimnou soustrast vsem blizkym.
— Miloslav Ludvík (@MiloslavLudvik) 27. júla 2017
Tridsaťšesťročná žena bola od útoku zo 14. júla hospitalizovaná v nemocnici v Káhire. České ministerstvo zdravotníctva v stredu oznámilo, že upadla do stavu klinickej smrti.
Lekárske konzílium v Káhire v stredu na základe výsledkov najnovšieho CT vyšetrenia konštatovalo, že mozog pobodanej pacientky už prakticky nie je zásobovaný krvou. Správu následne potvrdil aj riaditeľ pražskej záchrannej služby Petr Kolouch, odborník, ktorý celý priebeh vyšetrenia sledoval priamo na mieste.
Mladý Egypťan v Hurgade zaútočil nožom na turistov na pláži. Zabil dve nemecké turistky, zranené boli štyri osoby vrátane dvoch žien z Arménska. Češka utrpela stredne ťažké zranenia, útočník ju zasiahol do nohy a do chrbta.

Metsolová: Slobodné médiá sú štítom demokracie, EP ich bude vždy brániť
Predstavitelia Európskeho parlamentu pri príležitosti sobotného Svetového dňa slobody tlače zdôraznili nevyhnutnosť nezávislej žurnalistiky pre fungovanie demokracie.

Vedenie AfD: Označenie našej strany za extrémistickú je ranou pre demokraciu
Vedenie nemeckej protiimigračnej strany AfD v piatok kritizovalo rozhodnutie nemeckej kontrarozviedky, ktorá označila túto stranu za pravicovo-extrémistickú organizáciu.

DPC udelila TikToku pokutu 530 miliónov eur
Írska Komisia pre ochranu údajov v mene EÚ v piatok spoločnosti TikTok udelila pokutu 530 miliónov eur pre porušenie pravidiel ochrany osobných údajov európskych používateľov.

Na streche Sixtínskej kaplnky vztýčili komín, ktorým oznámia zvolenie pápeža
Vo Vatikáne v piatok pokračujú prípravy na nadchádzajúce konkláve, na ktorom kardináli zvolia nástupcu zosnulého pápeža Františka.

Americký viceprezident: Vojna na Ukrajine sa v dohľadnom čase neskončí
Americký viceprezident J. D. Vance v rozhovore pre televíziu Fox News zverejnenom v piatok vyhlásil, že vojna na Ukrajine „sa v dohľadnom čase neskončí“.